21 ogledov

Messi kot prvi Barcin igralec zabil 400 golov

Lionel Messi EPA
Oba madridska velikana sta tudi v 14. kolu prišla do popolnega izkupička. Znova je v dresu belega baleta blestel Cristiano Ronaldo. Dan kasneje je njegov izkupiček treh zadetkov ponovil tudi Lionel Messi.

Barcelona se je z zanesljivo zmago proti Espanyolu vrnila na drugo mesto lestvice, potem ko jo je v soboto za nekaj časa prehitel Atletico Madrid. Leo Messi in soigralci so se tokrat razigrali šele v drugem polčasu, Argentinec pa je Espanyolu zabil tri zadetke. Z 28 zadetki, ki jih je za Barcelono zabil na prijateljskih srečanjih, je Messi kot prvi presegle znamko 400 golov pri katalonskem velikanu, ustavil se je pri številki 402.

Sergio Garcia je sicer Espanyol povedel v vodstvo na stadionu Camp Nou, vendar je z lepim zadetkom že ob koncu prvega polčasa izenačil Messi, argentinski reprezentant pa je nato zadel še v uvodnih minutah drugega dela. Ko je v 53. minuti za 3:1 zadel z glavo Gerard Piqué, so tudi največji navijači Espanyola verjetno izgubili upanje na preobrat. Kasneje sta zmago domačih le še potrdila Pedro in Messi.

Pravi polom je doživel David Moyes. Škotski strateg na klopi Real Sociedada je bil prvič poražen kot trener Baskov. Na prvih dveh tekmah je namreč osvojil štiri točke, tokrat pa so bili od igralcev iz San Sebastiana kar s 4:0 boljši nogometaši Villarreala.

Na vrsti za rekorde tudi Cristiano Ronaldo

Portugalec se je na dvoboju s Celto trikrat vpisal med strelce in tako dosegel svoj 23. hat-trick v La Ligi, kar je rekord v španskem prvenstvu. Z njim je presegel Telma Zarro (novembra mu je Lionel Messi prevzel naslov najboljšega strelca v španski ligi vseh časov) in Alfreda di Stefana, ki jima je tak dosežek uspel 22-krat.

Cristiano Ronaldo | Avtor: EPA EPA
Hkrati je Cristiano Ronaldo dosegel tudi znamko 200 golov v tem tekmovanju. Do tokratnega dvoboja je namreč zbral 197 zadetkov v 177 ligaških tekmah. Tokrat je bil v prvem polčasu najprej uspešen iz enajstmetrovke, nato pa je še dvakrat zadel za končnih 3:0. To je bila že Realova 18. zaporedna zmaga.

Atletico Madrid še vedno zaostaja štiri točke za mestnimi tekmeci. Za tokratno gostujočo zmago pri Elcheju sta z zadetkoma poskrbela branilec José María Giménez on napadalec Mario Mandžukić. Tudi tokrat je slovenski vratar Jan Oblak tekmo spremljal s klopi za rezervne nogometaše.