8 ogledov

Marseille na vrhu

Boštjan Cesar (na sliki skrajno levo) je s svojimi soigralci pri Grenoblu poskuš Žurnal24 main
Marseille po 31. kolu francoskega nogometnega prvenstva zaseda prvo mesto. Na Velodromu je s 4:1 padel Grenoble Boštjana Cesarja, ki je igral vso tekmo, Lyon le remiziral z Monakom.
Marseille v prvem polčasu ni uspel načeti mreže Grenobla, nato pa je na sceno stopil nigerijski branilec Taye Taiw, ki je najprej za 1:0 zadel z enajstih metrov, nato pa za 3:0 še v 64. minuti, ko je iz prostega strela zadel s 25 metrov. To je bilo dovolj, da Marseille stopi na vrh lestvice francoskega prvenstva, saj so sedemkratni zaporedni prvaki iz Lyona v večerni tekmi pred domačimi navijači le remizirali z Monakom (2:2) in sedaj za prvim mestom zaostajajo za točko. Od vodilne četverice v francoski nogometni ligi je bila velika sobota delovna le za nogometaše Bordeauxa, ki so se pomerili z Auxerrom. Auxerre, klub Valterja Birse, ni uspel pripraviti presenečenja proti favoriziranemu Bordeauxu. Z Valterjem Birso in soigralci niso imeli pretiranih težav, rezultat tega pa je bila zanesljiva zmaga z 0:2. Tako ni bilo nič od napovedi o slovenskem mešanju štren favoritom z vrha. Birsa je proti varovancem Laurenta Blanca odigral vso tekmo.