66 ogledov

50 tisoč ljudi pričakalo 16-letnike

V Sarajevu je 50.000 ljudi pričakalo reprezentanco do 16 let, ki je na evropskem prvenstvu presenetljivo osvojila zlato kolajno.

Na evropskem prvenstvu do 16 let so mladi košarkarji Bosne in Hercegovine presenetili tekmece in osvojili zlato, s tem pa poskrbeli za enega največjih uspehov športa od samostojnosti BiH. Podobno slavje je bilo le ob uvrstitvi članske nogometne reprezentance na zadnje svetovno prvenstvo v Braziliji.

Mladoletnike je ob prihodu iz Litve pričakalo kar 50 tisoč ljudi. "Ne vem, kaj bi dejal v tem trenutku. Sarajevo je veličastno mesto, Bosna in Hercegovina pa veličastna država. Mi vsi smo ponosni, da prihajamo iz nje," je ob slavju dejal najkoristnejši igralec evropskega prvenstva Džanan Musa.