43 ogledov

Krka v težavah, lepa zmaga Olimpije

Igokea KK Krka ABA Igokea/Nenad Vuruna
V regionalnem košarkarskem tekmovanju so v sredo odigrali tri tekme 23. kola. Olimpija je doma prišla do prestižne zmage, Krka je klonila na gostovanju.

Košarkarji Krke nadaljujejo niz porazov. Potem ko so konec tedna izgubili finale pokala Spar proti Union Olimpiji, so v 23. krogu lige Aba doživeli trinajsti poraz v zadnjih petnajstih tekmah v tem tekmovanju, klonili so proti Igokei (85:72).

Tri kroge pred koncem so v nezavidljivem položaju; v naslednjem krogu bodo gostili zasedbo Mornarja, nato jih čaka gostovanje pri Partizanu, tekmovanje pa bo Krka sklenila 11. marca v Novem mestu proti Ciboni. Trenutno so z izkupičkom 7-16 na mestu, ki pomeni poimenski izpad iz jadranske druščine.

Za Krko je bila to peta tekam v sedmih dneh in utrujenost je prišla do izraza v drugem polčasu. Igokea je tretjo četrtino dobila s 27:10, drugi polčas s 47:34, in na koncu zanesljivo zmagala s 85:72.

V Ljubljani padel še en močan tekmec

Košarkarji Uniona Olimpije so v nekaj dneh dosegli dve zelo pomembni zmagi. V nedeljo so v Domžalah osvojili slovenski pokal - njihovo prvo lovoriko v zadnjih treh letih in pol, zdaj pa so zabeležili še jubilejno deseto zmago v ligi ABA, s katero so se dokončno znebili vseh skrbi o obstanku v jadranski druščini.

V legendarni dvorani Tivoli so premagali Budućnost (81:79), udeleženca končnice lige ABA, ki ni uspel zaustaviti naveze Nikola Janković-Brendon Jefferson, ki je skupaj dosegla 48 točk. Prvi je 24 točkam dodal 11 skokov, Jefferson pa je zadel pet trojk in tekmo končal s statističnim indeksom 25.

Izenačeno srečanje, ki ga je na domači strani zaradi kazni Gašperja Okorna vodil njegov pomočnik Luka Bassin, je epilog doživelo v zadnjih minutah. Janković je dobro minuto pred koncem po asistenci Gregorja Hrovata zadel za 77:73, isti igralec je bil nato natančen še s črte prostih metov, vse upe Črnogorcev pa je pokopal Jure Pelko, ki je v zadnjih desetih sekundah ohranil mirno roko s kazenske črte.

V zadnjih treh krogih bodo Ljubljančani dvakrat gostovali, v ponedeljek, 27. februarja, pri Crveni zvezdi in v zadnjem krogu v Zadru, vmes pa se bodo v Stožicah pomerili s Cedevito.