10 ogledov

Švedi ponižani, Rooney do rekorda

anglija švica euro 2016 kvalifikacije EPA
Angleška reprezentanca je na tekmi skupine E premagala Švico (2:0), Litva je imela več težav s San Marinom (2:1). Avstrija boljša od Švedske (4:1).

V kvalifikacijski skupini E za uvrstitev na nogometno evropsko prvenstvo leta 2016 sta bili danes ob obračunu Slovenije in Estonije v Mariboru na sporedu še dve tekmi. Na Wembleyju je v obračunu prvouvrščenih ekip Anglija premagala Švico z 2:0, Litva pa je s težavami ugnala San Marino z 2:1.

V obračunu prve in druge ekipe skupine bi si Švicarji ob zanje idealnem razpletu že lahko priigrali EP. Toda po prvem polčasu brez golov in s terensko premočjo gostiteljev so v nadaljevanju Angleži tudi zadeli, Harry Kane je bil uspešen v 67. minuti, delo je dokončal Wayne Rooney z bele točke v 84. Anglija, ki je že na prvenstvu, ima tako vseh 24 točk.

švedska avstrija euro 2016 kvalifikacije | Avtor: EPA EPA
Litva je hitro povedla, a nato ni znala streti odpora San Marina. Gostje so v drugem polčasu, potem ko so domači zaradi rdečega kartona vratarju Giedriusu Arlauskisu ostali le z desetimi, prišli do izenačenja in dosegli prvi gol v gosteh po 34 sušnih tekmah. A Lukas Spalvis je v izdihljajih tekme preprečil gostom veselje in Litvi zagotovil tri točke.

Rusi razbili Liechtenstein, visok poraz Švedske

Nocoj so bile na sporedu tudi kvalifikacijske tekme za EP 2016 v skupinah C in G. Najvišjo zmago s kar 7:0 (3:0) so v skupini G vknjižili Rusi, ki so v gosteh ponižali Liechtenstein. Slednji so od 40. minute igrali z igralcem manj, za rusko vrsto pa se je s štirimi goli najbolj izkazal Artem Dzjuba.

španija makedonija euro 2016 kvalifikacije | Avtor: EPA EPA
Avstrijci so se v isti skupini G znesli nad reprezentanco Švedske. Že izid ob polčasu 2:0 je napovedal prevlado Avstrijcev, ki so skoraj do samega konca vodili s 4:0, nato pa je za Švedsko častni zadetek v sodnikovem podaljšku dosegel Zlatan Ibrahimović. Za avstrijsko izbrano vrsto je dvakrat zadel Martin Hanrik. Črna Gora je v tej skupini gostovala pri Moldaviji in zmagala z 2:0 (1:0), Stefan Savić je v 9. minuti zadel za 1:0, Moldavci pa so z avtogolom Petruja Racuja v 65. minuti zapečatili svojo usodo.

V skupini C so se Slovaki in Ukrajinci razšli brez zadetkov, Belorusija pa je z 2:0 (1:0) premagala Luksemburg. Oba gola je prispeval Mihajil Gordečjuk. Makedonci so proti Špancem izgubili z 0:1, z avtogolom že v osmi minuti pa je končni izid tekme za razočaranje domačih gledalcev postavil Tomislav Pacovski.

wayne rooney | Avtor: EPA EPA