68 ogledov

Nori polčas v Readingu; katastrofa Beníteza

(West Ham United : Chelsea)
1/16
Rafael Benítez se tudi v tretjem poskusu ni uspel prikupiti navijačem Chelseaja, saj so Londončani na gostovanju pri West Ham Unitedu izgubili z 1:3. Zmaga Liverpoola in poraz Arsenala, City je doma zmogel le točko proti Evertonu. Zato pa je njihov mestni tekmec United slavil v Readingu, kjer smo videli izjemen prvi polčas.

Manchester United je iz predmestja Londona odnesel vse tri točke, potem ko so gledalci v Readingu videli izjemen prvi polčas, poln preobratov. Domači so povedli, nato pa so "rdeči vragi" do 16. minute že spreobrnili izid, ko je iz enajstmetrovke zadel Wayne Rooney.

Reading je hitro izenačil, nato pa je že v 23. minuti Sean Morrison z glavo domače spravil v novo vodstvo. Sedem minut kasneje je Rooney s svojim drugim golom stvari vrnil na izhodišče, nekaj minut kasneje pa je Robin van Persie dosegel, kot se je izkazalo kasneje, odločilni gol.

V drugem polčasu so gostje na sredini igrišča bolj zanesljivo zadrževali žogo, čeprav so domači nekajkrat bili v situaciji, ko bi lahko United spravili v težave. A varovanci Alexa Fergusona so vzdržali.

Na vrhu lestvice imajo sedaj pred Manchester Cityjem prednost treh, pred Chelseajem pa že kar prednost 10 točk. Reading je letos že odigral eno "srhljivko", ko je v Ligaškem pokalu proti Arsenalu po podaljških izgubil s 5:7, potem ko je vodil že s 4:0.

Benítez pod vse večjim pritiskom

Kalvarija Rafaela Beníteza na klopi londonskega Chelseaja se nadaljuje. Španski strateg je po dveh remijih zabeležil še poraz in dodatno razjezil že tako nezadovoljne navijače modrih. Chelsea v zadnjih sedmih kolih angleške lige ni dosegel zmage.

Tekmo so bolje začeli Londončani, ko je v 13. minuti zadel Juan Mata. Modri so v prvem polčasu prevladovali na igrišču, vrata domačih pa je obstreljevala španska naveza Fernando Torres in Juan Mata.

Hammersi so izenačili v 33. minuti, vendar je sodnik gol razveljavil, saj je prekršek nad Branislavom Ivanovićem storil James Collins. West Ham je ob podpori domačih navijačev še naprej pritiskal, nevaren strel Kevina Nolana pa je v zaključku prvega polčasa s konicami prstov ubranil Peter Čech.

(West Ham United : Chelsea) Rafael Benitez | Avtor: EPA EPA
Čuvaj Chelseajeve mreže si je v prvem polčasu prislužil rumeni karton, ker je igral z roko izven kazenskega prostora. West Ham je po odmoru nadaljeval z napadalno igro, medtem ko si modri niso uspeli priigrati vidnejše priložnosti.

Domači so se do izenačenja dokopali v 63. minuti, ko je po podaji Matthewa Jarvisa z glavo zadel Carlton Cole. Le nekaj sekund zatem bi lahko modri ponovno povedli, vendar je Torres nastreljal domačega vratarja.

Z dobrih dvajsetih metrov je nato prečko zastresel Mata, West Hamu pa se je vse bolj odpirala možnost iz protinapada. Štiri minute pred koncem rednega dela je za domače zadel Mohamed Diame, zadnji žebelj v krsto Chelseaja (Rafaela Beníteza?) pa je zabil Modibo Maïga.

Michu v dveh minutah pokopal Arsenal

Na tekmi Swansee Cityja in Arsenala so gledalci na prvi zadetek čakali vse do 88. minute, nato pa je sledila predstava Miguela Michuja. Španski nogometaš je v razmaku dveh minut dosegel dva zadetka in potrdil dominanco, ki so jo labodi prikazali na obračunu z varovanci Arsena Wengerja.

Gostje bi lahko povedli že v prvem polčasu, ko je Angel Rangel preizkusil Wojciecha Szczęsnyja. Ob nevarnem poskusu Nathana Dyerja se je z drsečim startom izkazal Thomas Vermaelen, v drugem polčasu pa so si tudi topničarji priigrali nekaj priložnosti.

(Arsenal : Swansea City) Michu Premier League Anglija liga prvenstvo | Avtor: EPA EPA
Nevaren je bil Santi Cazorla, ki je zahteval tudi enajstmetrovko, vendar se delilec pravice Mark Clattenburg ni pustil prepričati. Gostje prav tako niso popuščali in vztrajnost se jim je obrestovala v 88. minuti, ko je zadel Michu. Španec je le dve minuti kasneje po podaji Dyerja postavil končnih 2:0.

Meščani s tekmo več ujeli United

Aktualni prvak angleške premier lige Manchester City je gostil Everton in si priigral le točko. Gostje so nadzorovali večino prvega polčasa, vendar si nobena izmed ekip ni uspela priigrati vidnejše priložnosti. V 33. minuti je strel Marouaneja Fellainija ubranil Joe Hart, Belgijec pa je odbito žogo vendarle spravil za hrbet angleškega vratarja.

Fellaini pa ni imel veliko časa za veselje, saj so meščani po prekršku nad Edinom Džekom izvajali enajstmetrovko, ki jo je v zadetek pretvoril Carlos Tevez. Varovanci Roberta Mancinija so v drugem polčasu pritiskali za zmago, a brez uspeha. Hart je v zaključku ubranil strel Nikica Jelavića in ostalo je pri delitvi točk.

QPR še naprej brez zmage

Tottenham je na gostovanju s 3:0 premagal Fulham, Liverpool pa si je zagotovil minimalno zmago nad Southamptonom (1:0). Brez zmage v letošnji sezoni stajajo Queens Park Ragnersi, ki so remizirali z Aston Villo (1:1). Stoke City je premagal West Bromwihch (1:0).