15 ogledov

Arsenal vrši pritisk na Chelsea

arsenal EPA
V angleški Premier League so bile na sporedu tekme 15. kroga. Arsenal je zmago nad Stoke Cityjem (3:1) skočil na vrh prvenstvene lestvice.

Londonski Arsenal je na tekmi 15. kroga angleške Premier League izkoristil priložnost in vsaj za en dan zasedel vrg ligaške lestvice. Topničarji so s 3:1 premagal Stoke City in se po številu točk poravnali Chelseajem (34), ki bo nedeljo igral z West Bromom.

Arsenal se je v 29. minuti tekme znašel v zaostanku, saj je bil z bele točke natančen Charlie Adam. Dobrih deset minut kasneje je po podaji Hectorja Bellerina izenačil Theo Walcott, v uvodu drugega dela pa je Londončane v vodstvo popeljal Mesut Özil. V 75. minuti je za formalnost poskrbel Alex Iwobi po podaji Alexisa Sáncheza.

V derbiju poznega sobotnega popoldneva sta se pomerila aktualni angleški prvak Leicester City in Manchester City. Zmage s 4:2 so se veselili branilci naslova, ključno vlogo pa je odigral Jamie Vardy, ki je prispeval hat-trick. Angleški reprezentant je prvič zadel že v tretji minuti srečanja, dve minuti kasneje pa je prednost podvojil Andy King. Leicester je dobrih deset minut pred koncem vodil s 4:0, nato pa sta poraz gostujoče ekipe ublažila Aleksander Kolarov in Nolito.