Šport > Zimski športi
23 ogledov

Reicheltu zmaga, Slovenca brez točk

Hannes Reichelt EPA
V ameriškem Aspnu se je razpletel še zadnji moški superveleslalom za svetovni pokal v tej sezoni.

Zmagal je Avstrijec Hannes Reichelt, Italijan Dominik Paris je osvojil drugo mesto (+0,11), tretje mesto sta si razdelila Švicar Mauro Caviezel in Norvežan Aleksander Aamodt Kilde (+0,33). Oba slovenska predstavnika sta ostala brez točk.

Martin Čater je vpisal 16. mesto z zaostankom 1,55 sekunde, kar pa ni bilo dovolj za točke. Na finalu svetovnega pokala si točke razdeli le petnajst prvouvrščenih tekmovalcev. Boštjan Kline je prav tako tako ostal brez točk, tako kot v sredo v smuku je tudi v superveleslalomu odstopil.

Odločitev o nosilcu malega kristalnega globusa v razvrstitvi discipline je bila znana že pred finalno tekmo v Aspnu. Globus je dobil Norvežan Kjetil Jansrud, ki je zadnjo preizkušnjo v disciplini v tej sezoni svetovnega pokala končal na devetem mestu (+0,80).

Nastopil je tudi rekorder po številu osvojenih velikih kristalnih globusov Avstrijec Marcel Hirscher, ki si je že pred finalom sezone zagotovil šesto zmago v skupni razvrstitvi sezone. Avstrijec je najboljši zadnjih šest zim po vrsti, gre za dosežek, ki doslej še ni uspel nikomur. Na tekmah za 56. Pokal Vitranc v Kranjski Gori je Hirscher osvojil tudi mala kristalna globusa v slalomu in veleslalomu.

122 točk Klineta

Kline je superveleslalomsko sezono končal na 11. mestu v seštevku discipline z osvojenimi 122 točkami, prejšnjo sezono je bil 14. (172 točk).

Čater je sezono v superveleslalomski razvrstitvi končal na 26. mestu z osvojenimi 50 točkami, prejšnjo sezono je bil v tej razvrstitvi 39. (19 točk). Mali globus je dobil Jansrud (394 točk), srebrno lovoriko je vzel Reichelt (-91), bronasto pa Kilde (-95).