45 ogledov

Gorica vzela prve točke Mariboru

Tavares Kozačik Maribor Viktoria Liga prvakov Ljudski vrt Gregor Katič
Olimpija je še drugič zapored klonila s tremi goli razlike, tokrat so se v Stožicah veselile Domžale (0:3). Luka Elsner je tako slavil prvo zmago na klopi Ravbarjev. Maribor je izgubil prve točke ob domačem remiju z Gorico (1:1). Zavrč je remiziral v Kopru (1:1), Celjani pa so z golom v zadnjih trenutkih premagali Triglav (1:0).

Nogometaši Gorice so v Ljudskem vrtu pripravili presenečenje in osvojili točko. Po evropski sredi je nogometaše Maribora v sončnem sobotnem popoldnevu čakala tekma domačega prvenstva in obveznost zmagati še sedmič zapored. Tudi gledalcev je bilo mnogo manj kot minulo sredo proti Viktorii. Gorica, kjer prevladujejo italijanski igralci, posojeni od italijanskega prvoligaša Parme, je prišla motivirana. Maribor je imel dovolj moči, da je večji del tekme nadziral položaj, in kazalo je, da bo rutinirano prišel do novih treh točk. Zalomilo se je v končnici, ko so vztrajni gosti le prišli do pomembnega zadetka.

Prvi je v peti minuti poskusil Saša Aleksander Živec. Streljal je z roba kazenskega prostora, pravočasno pa je posredoval Martin Milec. V 11. minuti je Matic Črnic z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, Jean-Philippe Mendy je z glavo žogo poslal tik mimo leve vratnice. Dve minuti kasneje so spet zapretili gostje. Po kotu je Massimo Coda streljal z glavo, žogo je usmeril čez prečko.

V 26. minuti so Mariborčani izpeljali lepo akcijo. Prodor je začel Timotej Dodlek, podal Damjanu Boharju, ta mu je vrnil žogo, Dodlek je nameril proti levemu kotu, toda izkazal se je vratar Alex Cordaz. Minuto pozneje je gostujoči vratar klonil. Mendy je pobegnil po desni strani, s podajo po tleh našel Črnica, ki je podal do Marcosa Tavaresa. Ta je spremljal akcijo in žogo potisnil čez golovo črto. Do konca polčasa so bili bolj nevarni gostje, ki so dvakrat poskušali prek Welleja N'Diayeja.

Lapadula spretno do izenačenja

Novogoričani so v drugem polčasu več pritiskali, toda brez pravih rešitev. Bi pa Mariborčani v 58. minuti lahko povišali prednost. V kazenskem prostoru gostov se je znašel Milec. Močno je streljal, Alen Jogan je žogo odbil le do Mendyja, ki je s sedmih metrov streljal čez gol. Priložnosti je bilo manj kot v prvem polčasu, toda gosti so z vztrajnostjo prišli do izenačujočega zadetka.

Coda je v 81. minuti sprejel žogo nedaleč od kazenskega prostora. Lepo je našel Gianluco Lapadulo. Ta je stekel proti Jasminu Handanoviću in žogo spretno poslal v mrežo. Tri minute pred koncem je Živec pred domačim golom žogo slabo sprejel. Domači so pritisnili, Goran Cvijanović je v drugi minuti sodniškega dodatka streljal z 20 metrov proti desnemu kotu, Cordaz pa je žogo poslal v kot. Gosti so imeli zadnjo priložnost, a podaje iz kota niso izkoristili, kljub temu pa so se veselili pomembne točke.

Nov polom Olimpije

Ljubljanska Olimpija je po polomu v Novi Gorici še drugo zaporedno prvenstveno tekmo odigrala precej klavrno. Domžale so jim že v prvem polčasu zabile tri gole in hitro odločile tekmo v svojo korist. Za Domžale je to druga zmaga, Olimpija pa je doživela še tretji poraz.

Olimpija Ljubljana Žilina Evropska liga kvalifikacije Šporar | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek
Ljubljanski navijači s predstavo Olimpije v prvem polčasu niso mogli biti zadovoljni. Njihovi ljubljenci si dolgo niso priigrali prave priložnosti, na drugi strani pa so Domžalčani hitro prišli do zanesljivega vodstva. Že po slabe pol minute so povedli, potem ko je Erik Janža podal iz avta na glavo Slobodana Vuka, ta pa je z lobom ukanil Elvisa Džafića.

V 22. minuti so gosti vodili z 2:0, potem ko je po Rudi Požeg Vancaš izvedel prosti strel z leve strani, žoga je nesrečno zadela Enisa Đurkovića in končala v mreži. Po nekaj poskusih Đurkovića in Andraža Šporarja pa so Domžale praktično odločile tekmo v 45. minuti, ko je Joshua Parker prehitel Bobana Jovića, lepo sprejel žogo po podaji Slobodana Vuka, prišel sam pred ljubljanskega vratarja in ga premagal.

V drugem polčasu je imela domača ekipa žogo več v svoji posesti, a ji nikakor ni uspelo sestaviti spodobne akcije. Domžalčani so disciplinirano zapirali vse poti do svojega gola, domačim niso dopustili nevarnejšega strela, sami pa ob visokem vodstvu tudi niso kazali želje po napadu.

Fink Luka Koper Olimpija Prva liga TS Slovenija slovensko prvenstvo | Avtor: SPS/nkolimpija.si SPS/nkolimpija.si
Remi na Bonifiki

Že od prve minute dalje je imel favorizirani Koper z ekipo Zavrča velike težave. V četrti minuti je po kotu Miha Kokol streljal z glavo, Matej Pučko pa je žogo s črte odbil v polje. V 24. minuti je razpoloženi Kokol lepo podal z leve strani osamljenemu Dorisu Kelencu, ki je z desetih metrov streljal čez gol. Prvoligaške izkušnje so domači potrdili v 25. minuti. Kot je izvedel Ivica Guberac, v kazenskem prostoru pa se je pred Gregorjem Finkom najbolje znašel Miroslav Čovilo, ki je iz neposredne bližine zabil vodilni zadetek za domače. Nekoliko boljše minute Koprčanov bi z drugim zadetkom skoraj kronal danes manj razpoloženi Goran Galešić, a je njegov poskus s prostega strela Fink odbil v kot.

Tudi drugi polčas so bolje začeli gosti. Poskus Jožeta Benka iz 46. minute je končal mimo domačih vrat, nevaren strel Josipa Golubarja z 20 metrov pa je sedem minut pozneje Ermin Hasić obranil. Gosti so do zasluženega izenačenja prišli v 62. minuti, ko je Golubar lepo podal žogo na levo stran, kjer je hitri Kokol pritekel sam pred Hasića in ga tudi zanesljivo premagal. V 72. minuti so po drugem rumenem kartonu Denisa Halilovića gostitelji na igrišču ostali le z deseterico, do tedaj razpoloženi gosti pa so po tej izključitvi "nehali igrati", tako da do konca tekme večjih razburjenj pred enim ali drugim golom ni bilo več.

Novinarska konferenca Olimpiije Ljubljane pred tekmo z Bohemians kosič | Avtor: nkolimpija.si nkolimpija.si
Žurej zabil v 90. minuti

Celjani so bili v prvem polčasu boljši tekmec od Triglava, a vodilnega zadetka jim ni uspelo zabiti. Uvodoma so gostitelji popolnoma prevzeli pobudo in pritisnili proti vratom gostov, ki so čez sredino prvič prišli v 12. minuti. Domači so dotlej sprožili že precej strelov, ki pa niso bili dovolj dobri za vodstvo. V 12. minuti se je sam pred Žanom Pelkom znašel Gregor Bajde, kranjski vratar pa je njegov strel ukrotil. Po še nekaj domačih poskusih so gosti prvič zagrozili v 28. minuti, ko je strel Tilna Klemenčiča izvrstno obranil Matic Kotnik. Sledila sta poskusa Blaža Vrhovca in Dragana Čadikovskega, ki pa sta v 31. oziroma 34. minuti žogo poslala malo mimo vrat. To sta bila tudi zadnja nevarnejša poskusa v prvem delu.

Tudi v drugem polčasu so bili domači boljši, napadali, a vodilni gol se jim je izmikal. Triglav je sredi polčasa počasi vzpostavil ravnotežje, a priložnosti si ni ustvaril. Enega zadnjih nevarnejših strelov na tekmi je v 82. minuti sprožil Sebastjan Gobec, ki je z več kot 30 metrov za dober meter zgrešil cilj. Zato pa je bil natančnejši Andraž Žurej v 90. minuti, ko je unovčil podajo Tadeja Žagarja Kneza.