12 ogledov

Dvojni dvojček Vidmarja, Dragić izgubil

Barcelona proti Partizanu
1/13
Španska Barcelona je v gosteh premagala Partizan (82:64), tudi tokrat brez Erazma Lorbka. Gašper Vidmar je dosegel dvojni dvojček za zmago proti Budivelniku (84:68), Olympiacos Mirze Begića pa je v Málagi ugnal Zorana Dragića in njegovo Unicajo (82:74).

Slovenski košarkar Gašper Vidmar je na današnji tekmi 6. kroga košarkarske Evrolige s svojim Fenerbahčejem dosegel še šesto zmago v skupini A. Turška ekipa je s 84:68 premagala ukrajinski Budivelnik Kijev, Vidmar pa je k zmagi v 22 minutah prispeval dvojni dvojček z 12 točkami in desetimi skoki.

V skupini C sta se danes spopadla kluba slovenskih reprezentantov Zorana Dragića in Mirze Begića. Na klubski ravni je bil boljši Begićev Olympiacos in zmagal z 82:74, Begić je igral pet minut in ostal brez točke; Dragić pa je za Unicajo v 23 minutah zbral šest točk in dva skoka. Olympiacos vodi v skupini C s šestimi zmagami, Unicaja je četrta.

Crvena zvezda Jake Blažiča je gostovala pri ruskem Lokomotivu iz Kubana in izgubila z 72:79. Blažič je igral 15 minut, dosegel pa dve točki, tri skoke in imel dve podaji za Beograjčane. Lokomotiv vodi na lestvici z 11 točkami, Crvena zvezda je z osmimi peta.

Barcelona brez Lorbka do zmage

Beograjska dvorana Pionir ta teden ne prinaša sreče košarkarjem Partizana. Tokrat so izgubili proti španski Barceloni, za katero je od Slovencel zaigral le Boštjan Nachbar. Čeprav je Erazem Lorbek z ekipo odpotoval v Beograd, tudi tokrat ni zaigral, saj po operaciji še ni popolnoma nared.

Domači so srečanje dobro začeli in tudi dobili prvo četrtino z izidom 17:11. A gostje so se v drugem delu igre zbrali in ob polčasu vodili za šest točk, v drugem polčasu pa vodstvo le še poviševali in si zagotovili novo zmago. Boštjan Nachbar ni bil pri metu in je dosegel le tri točke. Največ točk je sicer dosegel domači Bogdan Bogdanović, ki je dosegel kar 24 točk.

Polovičen izkupiček domačinov

Na preostalih petih tekmah, ki so bile odigrane v četrtek si je kot prva dve točki zagotovila CSKA Moskva, ki je v Rusiji ugnala francoski Nanterre. To je bila že deveta zaporedna domača zmaga Moskovčanov.

Domačini so v četrtkovih obračunih sicer zmagovali le polovično, saj sta doma brez zmage ostala tudi Bayern Munchen in Maccabi Tel Aviv. Preostalih šest tekem bo na sporedu v petek, ko na parket stopijo tudi Jaka Blažič, Gašper Vidmar, Zoran Dragić in Mirza Begić.