18 ogledov

Hamburg že v Zlatorogu priigral četrtfinale

skube celje gorenje superpokal Saša Despot
HSV Hamburg je že na prvi tekmi osmine finala v celjskem Zlatorogu pokazal svojo moč in visoko premagal Celje PL (38:29). Nemci so tako pričakovano zanesljivo na poti proti četrfinalu.

Že predtekmo je bilo jasno, da bodo imeli Celjani težko nalogo. V nemški zasedbi je namreč izjemno močna hrvaška kolonija (Igor VoriBlaženko Lacković in Domagoj Duvnjak), njena igra pa sloni tudi na švedskem kvartetu (Dan BeutlerAndreas NilssonFredrik Petersen in Oscar Carlen) in drugih izjemnih posameznikih, kot so Nemci Pascal HensMichael Kraus in Johannes Bitter, Poljak Marcin Lijewski ter Danec Hans Lindberg.

Dober začetek, slab konec prvega polčasa

V prvih trenutkih smo videli veliko prekinitev, v 4. minuti je po prekršku nad Alemom Toskićem na črti iz sedemmetrovke Celjane v vodstvo povedel Gašper Marguč, po golu Marcina Lijewskega pa je Borut Mačkovšek zabil že drugić in spet povedel pivovarje v prednost, ki pa jo je kmalu izničil Blaženko Lacković (3:3). Nato je izključitev Lijewskega s hitrim golom spet izkoristil Mačkovšek, toda tudi Celjani so imeli že kmalu igralca manj po izključitvi Luke Žvižeja in to so Nemci vnovčili za novo izenačenje (4:4).

Še naprej se je igralo "gol za gol", tokrat je za zadetek poskrbel Sebastijan Skube, odgovoril mu je Domagoj Duvnjak. Za prvo vodstvo Hamburga je poskrbel Hans Lindberg (6:5), po novih dveh golih Lijewskega pa je HSV bežal že za tri gole (9:6) in Vladan Matić je vzel minuto odmora. Tudi po njej se obramba domačih ni popravila, Lindberg je povišal na +4 (10:6). Strelski post Celjanov je prekinil izolski bombarder Mačkovšek s še enim projektilom, toda hitro je odgovoril Lijewski. Celjanom s hitrim tempom ni uspelo prisiliti gostov k temu, da bi razpoloženi Poljak igral v obrambi, kar bi ga dodatno utrudilo, ravno obratno pa je gostom uspevalo, da se je moral v obrambo hitro vračati Mačkovšek.

Po zgrešenem "penalu" Marguča je na drugi strani vratnico zadel tudi Duvnjak in razlika je ostala nespremenjena (11:7). Šele v 18. minuti smo videli prvo obrambo domačega vratarja, Urban Lesjak je Žvižeju omogočil lahek gol iz protinapada. Toda Igor Vori je brž umiril nalet Celja PL (12:8). Priključek sta domačim preprečlili tudi dve sumljivi odločitvi madžarskih sodnikov. Še naprej pa je s svojim strelskih šovom nadaljeval "Mačka" (10:14), ki je zabil petkrat v petih poizkusih, nezgrešljiv je bil tudi v šesto (11:15). Še naprej pa je bil "prepih" v celjski obrambi in Lindberg je z dvema goloma prednost HSV dvignil že na +7 (18:11). Do konca polčasa so Nemci zadržali naskok sedmih golov (20:13). Najboljši strelec domačih v prvem polčasu je bil Mačkovšek s sedmimi goli, pri gostih jih je Lijewski zabil šest.

V drugem delu bolj agresivni Celjani

Drugi polčas so domači v obrambi začeli precej bolj agresivno, toda v napadu še naprej ni steklo, sedemmetrovko je zapravil Žvižej, čigar namero je prebral Johannes Bitter. Prednost gostov je nato znižal Toskić (15:21), še bolj pa je domače približal Skube. Toda Nemci so prek Vorija svojo prednost ustalili na +5 (24:19). Mačkovšek je zadel tudi iz enajstega (!) zaporednega poizkusa, toda HSV je Celjane držal na varni razdalji (27:21).

V 50. in 51. minuti je iz dveh protinapadov dva zaporedna gola dosegel Matthias Fleur, še eno "kontro" je dodal Lindberg in bilo je že velikih plus 10 za Nemce (34:24). Serijo gostov je s "penalom" prekinil Marguč. Po zadetkih Nemanje Zelenovića in Mačkovška so se pivovarji približali na -8 (27:35), po golih Michaela Krausa in Stefana Schröderja pa je bilo spet deset golov naskoka za goste (37:27). Dobri dve minuti pred koncem je svoj prvi gol v Ligi prvakov dosegel 16-letni Blaž Janc, nato je svoj prvenec zabil še mladi Črnogorec Stefan Čavor.

Ob koncu je HSV slavil za devet golov (38:29). Pri domačih je Mačkovšek zabil 13 golov iz 14 poskusov, na drugi strani je Lindberg zabil 11 zadetkov iz 12 pokusov.