16 ogledov

Barça brez težav odpravila skromni Levante

Hector Rodas Messi Levante Barcelona EPA
Barcelona je na gostovanju pri zadnjeuvrščenem Levanteju brez težav prišla do pričakovane zmage (0:5). Villarreal je brez poškodovanega Bojana Jokića po preobratu doma premagal Rayo Vallecano (4:2).

Nogometaši Barcelone so na gostovanju v Valencii ugnali Levante (0:5) in tako ohranili stoodstoten izkupiček in nedotaknjeno mrežo v letošnjem prvenstvu. Na drugi strani so domačini povsem na repu lestvice in so edini v elitni španski ligi, ki še niso dosegli zadetka.

Srečanje na stadionu Ciudad de Valencia se je začelo s pričakovanim pritiskom gostov, domači so močno zgostili obrambno formacijo pred svojimi vrati. Kljub temu je Barcelona prišla do lepe priložnosti prek Neymarja, na drugi strani pa so domači dvakrat resno zapretili Claudiu Bravu po protinapadih. Blaugrana je zasluženo povedla v 34. minuti, ko je globinsko podajo Lea Messija izkorisitil Neymar.

Ustavili so se pri petardi

V 41. minuti je Messi preigraval v kazenskem prostoru, podrl ga Loukas Vyntra in, na presenečenje vseh na zelenici, dobil neposredni rdeči karton. Z bele točke Messi ni bil natančen, zato pa je zmago gostov v 44. minuti praktično že zapečatil Ivan Rakitić, ki je silovito zadel z razdalje ob pomoči domačega branilca.

V drugem polčasu je Barcelona še malce popravila svojo razliko v golih. Po novi asistenci Messija je v 57. minuti zadel rezervist Sandro Ramírez, po nekaj minutah je podajo Jordija Albe unovčil še Pedro. Goliado je zaključil Messi v 77. minuti, potem ko je izkoristil katastrofalno napako vratarja Jesúsa Fernándeza, ki mu je žoga ušla iz rok.

Rumena podmornica potopila Rayo

Villarreal je, brez poškodovanega Bojana Jokića, prišel do zmage proti Rayu Vallecanu (4:2), čeprav je izgubljal že z 0:2 po zadetkih Gaëla Kakute in Alberta Buena. Zaostanek je hitro znižal Javier Espinosa, v drugem polčasu pa sta za zmago rumene podmornice zadela še Mateo Musacchio in dvakrat Luciano Vietto.