40 ogledov

Liverpool na Wembleyu razbil Barcelono

Barcelona Liverpool Wembley EPA
Na pripravljalni tekmi v Londonu je angleški prvoligaš visoko premagal aktualne španske prvake.

Ekipa Barcelone se je na Wembleyu predstavila brez Neymarja, ki sodeluje na olimpijskih igrah, zato pa sta bila v prvi postavi druga dva člana izjemne napadalne trojke - nekdanji član Liverpoola Luis Suárez in novopečeni blondinec Lionel Messi.

V prvem polčasu sta obe ekipi zapravili nekaj lepih priložnosti, Messi je zadel vratnico, edini zadetek pa je dosegel novi napadalec Redsov Sadio Mané.

Na začetku drugega polčasa so Katalonci dvakrat izgubili žogo na neugodnem mestu, obakrat je sledila kazen v obliki zadetka. Najprej je lastno mrežo zatresel Javier Mascherano (še en nekdanji član Liverpoola), na 3:0 je povišal Divock Origi.

Končni izid je v 92. minuti z izjemnim zadetkom z glavo postavil srbski vezist Marko Grujić, nekdanji član Crvene zvezde je iznajdljivo zabil z roba kazenskega prostora.