21 ogledov

CSKA šele v podaljšku strl Turke

Zoran Erceg EPA
Košarkarji italijanskega kluba EA7 Emporio Armani so v 13. krogu prekinili niz zmag Barcelone (91:63). Zoran Dragić s porazom v Atenah ostal brez možnosti za napredovanje z Málago (60:69).

Košarkarji v Evroligi so že v sredo začeli 13. krog drugega dela. Na sporedu je bil obračun v skupini E med Emporiom Armanijem in Barcelono. Z 91:63 so bili boljši Italijani. Pri poražencih je Erazem Lorbek v 19:15 minute dosegel šest točk, skok in blokado. Drugi Slovenec v katalonskem košarkarskem velikanu Boštjan Nachbar ni igral.

Zoran Dragić je dan kasneje z Unicajo Málago ostal brez možnosti za napredovanje, potem ko je Špance na odločilni tekmi v Atenah premagal Panathinaikos (69:60). Málaga je Grke na prvi domači tekmi premagala in bi lahko obudila sanje o uvrstitvi v končnico z morebitno zmago, ki pa se ji ni resneje približala. Dragić je v slabih 20 minutah dosegel šest točk in zbral še pet skokov in štiri podaje.

PAO se je s porazom Fenerbahčeja, ki ga vodi njihov dolgoletni trener Željko Obradović, tako že uvrstil v nadaljnje tekmovanje, medtem ko so Turki tekmovanje z novim debaklom že končali. Da bo udarec za Obradovića še hujši, se je na njegov račun brez boja v končnico uspelo uvrstiti njegovim nekdanjim mestnim rivalom Olympiacosu. Maccabi je prvič po zaključnem turnirju leta 1989 gostoval v Münchnu in z zmago dokončno izločil Bayern iz kombinacij za playoff, medtem ko so se sami po zaslugi zmage Reala nad Kubanom uvrstili v končnico.

Madridčani andaljujejo mrtvo tek na vrhu skupine F s CSKA Moskvo, ki je na domačem igrišču premagala Galatasaray s 86:85. Čeprav je bila zmaga Rusov pričakovana, pa so se morali zanjo potrduiti precej bolj, kto so si verjetno mislili. Žilave Turke so ugnali šele po podaljšku, ko so si priigrali minimalno prednost. Goste je v igri držal predvsem odlični Zoran Erceg, ki je dosegel kar 35 točk in ujel devet žog.

Evroliga, Top 16, 13. krog:

Skupina E

EA7 Emporio Armani : Barcelona 91:63 (69:40, 43:34, 21:20)
Gentile 24, 7 skokov in 6 podaj, Samuels 16, Jerrels 14; Abrines 14, Lampe in Tomić (7 sk.) 8, Lorbek 6, 1 sk. in 1 pod. v 19 min.

Panathinaikos : Unicaja Málaga 69:60 (19:12, 14:16, 22:13, 14:19)
Diamantidis 13 in 6 pod., Lasme 10, Bramos in Curry 8; Štimac 12 in 5 sk., Granger in Vázquez (5 sk.) 8, ... Dragić 6, 5 sk., 4 pod. in 3 izg. žoge v 19 min.

Laboral Kutxa : Fenerbahče Ülker 95:73 (20:18, 27:20, 31:16, 17:19)
Nocioni in Pleiss (10 sk.) 15, San Emeterio in Heurtel (10 pod.) 14;  McCalebb 19, Bogdanović 14

Anadolu Efes : Olympiacos 78:83 (18:19, 14:24, 28:24, 18:16)
Gordon in Vasileadis po 16, Bjelica 14; Spanoulis 17, Dunston in Lojeski po 13
Begić (Olympiacos) ni igral.

Lestvica: 1. Barcelona 25 točk*, 2. Emporio Armani 23*, 3. Panathinaikos 20*, 4. Olympiacos 20*, 5. Málaga 18, 6. Fenerbahče 17, 7. Laboral Kutxa 17, 8. Anadolu Efes 15.

Skupina F

Bayern München : Maccabi Electra 92:94 (32:32, 26:22, 13:20, 21:20)
Taylor 22, Delaney 17, 8 pod. in 7 sk.; Rice 18 in 5 pod., Tyus (9 sk.) in Blu 14, Hickman 13

CSKA Moskva : Galatasaray Liv. Hospital 86:85* (20:24, 18:14, 13:14, 16:15, 19:18)