35 ogledov

Uspešen slovenski večer onkraj Atlantika

saša vujačić Profimedias
V noči na soboto sta se zmag na tekmah severnoameriške lige NBA veselila Saša Vujačić (New York Knicks) in Beno Udrih (Detroit Pistons).

Saša Vujačić je v 11 minutah na parketu vpisal osem točk, zadel je dve trojki v treh poskusih, dodal dve podaji in dve ukradeni žogi. Beno Udrih je igral 16 minut, vpisal 11 točk, ob metu iz igre 5-6, tri podaje in dva skoka.

Košarkarji New York Knicks so pod domačima obročema premagali Minnesota Timberwolves s 118:114. Prvi strelec kratkohlačnikov je bil Carmelo Anthony z 29 točkami, Derick Rose je vpisal 24 točk, Kyle O'Quinn pa je dodal 20 točk in 13 skokov.

Ekipa Detroit Pistons je slavila zmago v gosteh pri Atlanta Hawks s 121:85. V ospredju pri batih iz Detroita, za katere igra Udrih, sta bila Kentavious Caldwell-Pope s 23 točkami in Tobias Harris z 18 točkami.

Aaron Gordon je v Philadelphii za zmago gostujoče ekipe Orlando Magic prispeval 20 točk, kar je bila njegova najboljša predstava v sezoni. Črnogorec Nikola Vučević je vpisal 12 točk, pet podaj in ujel ob tem 11 odbitih žog za zmago Orlanda proti ekipi Sixers 104:88.

Zelo dobro je ponoči igral Al Horford, ki je bil v ospredju pri domači zmagi Boston Celtics, ki je s 97:92 odpravil Sacramento Kings. Horford je dosegel 26 točk, ob tem pa je zbral še šest blokad, Isaiah Thomas pa je 14 od 20 točk dosegel v drugem polčasu.

Košarkarji Toronto Raptors so z razliko kar 33 točk pod domačima obročema premagali Los Angeles Lakers s 113:80. Kyle Lowry je vpisal 24 točk in sedem podaj, Toronto pa je prišel še do pete zaporedne zmage za drugo mesto v razvrstitvi vzhodne konference.

Biki s predstavo večera ugnali aktualne prvake

Košarkarji Chicago Bulls so uprizorili predstavo večera za zmago s 111:105 proti vodilni ekipi Vzhoda Cleveland Cavaliers. Jimmy Butler je za zmago bikov prispeval 26 točk, še v minuli sezoni soigralec Gorana Dragića pri Miami Heat Dwyane Wade pa je dodal 24 točk. Biki so s kolektivno igro, vsi člani začetne peterke so tekmo končali z dvomestnim izkupičkom točk, preigrali LeBrona Jamesa in druščino. Kralj James je prispeval 27 točk in 13 točk.

Ekipa Los Angeles Clippers je bila boljša od New Orleans Pelicans s 114:96 na krilih Blaka Griffina (27 točk, 10 skokov) in Chrisa Paula (17 točk, 13 podaj).

Kawhi Leonard je bil ključen mož pri zmagi San Antonio Spurs, ki je s 107:105 premagal Washington Wizards. Leonard je dal 23 točk ter zadel ključen koš za zmago šest sekund pred zvokom sirene.

Košarkarji Houston Rockets so uprizorili novo močno predstavo za zmago 128:110 v gosteh proti Denver Nuggets. Rakete so vodile od začetka do konca. Prvi strelec Houstona je bil James Harden z 20 točkami.