58 ogledov

Prve točke za Erženovo

Olena Pidrušna EPA
Biatlonke so se v kanadskem Canmoru pomerile v sprintu.

Najhitrejša na 7,5 km je bila Ukrajinka Olena Pidrušna, sedem sekund Poljakinjo Krystyno Guzik in 12 pred Italijanko Dorotheo Wierer, ki pa je morala enkrat v kazenski krog.

Pidrušna, tudi svetovna prvakinja 2013 v sprintu, je na vznožju Skalnatega gorovja zabeležila drugo zmago v sezoni, imela pa je tudi kanček športne sreče; varovanka slovenskega trenerja Uroša Velepca se je v močnih sunkih vetra odlično znašla na strelišču. Ukrajinka je zmagala drugič zaporedoma, saj je bila na sprintu najboljša tudi pred 14 dnevi v Anterselvi.

V svetovnem pokalu še vedno prepričljivo vodi Čehinja Gabriela Soukalova, danes sedma, ki ima 715 točk in s tem 103 točke prednosti pred Wiererjevo.

Malijeva in Gregorinova v ozadju

Še en skromen slovenski nastop pa je tokrat zaznamovala Anja Eržen, ki je osvojila 39. mesto. Za 23-letno Erženovo (+ 2:04,5/2), v težkih pogojih je zgrešila dve tarči, so bile to prve točke v svetovnem pokalu. Andreja Mali je bila 46. (2:13,5/2), nosilka olimpijskega brona iz Sočija 2014 Teja Gregorin, ki je že leže zgrešila tri strele, pa je bila po še enem kazenskem krogu na drugem streljanju 67. (2:58,1/4).

Gregorinovi, ki v sezoni 2015/16 še čaka na prvi odmeven izid, gre v uteho dejstvo, da so številne med najboljšimi na tekmi grešile, kar zgovorno priča o težkih pogojih na strelišču. Bolj zaskrbljujoč je njen tekaški dosežek, ki tudi na predzadnji tekmi pred marčevskim svetovnim prvenstvom ne obljublja boja za najvišja mesta.

V soboto dve tekmi

V soboto bosta na sporedu obe tekmi s skupinskim startom, na kateri pa ne bo slovenskega tekmovalca. V slovenskem taboru se nadaljujejo slabi dosežki, kriza pa se je očitno pokazala v sezoni, v kateri Jakov Fak ni našel prave forme, kasneje pa mu je ponagajalo še zdravje.

Drug podatek o slabši sezoni sta tudi današnja dosežka Erženove in Malijeve, saj je prva z 39. mestom dosegla najboljšo uvrstitev v karieri, druga pa s 46. mestom najboljšo uvrstitev v sezoni.