0 ogledov

Biki premagali Dragića in kolege

goran dragić phoenix suns Reuters
Moštvo severnoameriške košarkarske Lige NBA Phoenix Suns je v noči na sredo izgubilo v gosteh proti Chicago Bulls s 87:92.

Goran Dragić je za Phoenix v 34 minutah dosegel 21 točk, s čimer je bil prvi strelec ekipe in tekme, k temu pa je dodal tri skoke in dve podaji.

New York Knicks so doma premagali Detroit Pistons z 89:85, Beno Udrih se v dveh minutah igre ni vpisal med strelce, vknjižil pa je eno ujeto žogo in dve podaji. S 34 točkami je bil najboljši Carmelo Anthony. Zapletati se je začelo tri minute in 20 sekund pred koncem, ko je Kyle Singler s trojko znižal na 83:80, razmerje treh točk pa je ostalo enako, ko sta izza črte zadela še Anthony in Josh Smith.

Le 46 sekund pred koncem so gostitelji po košu Charlieja Villanueve vodili le še s 86:85. Zadnje sekunde so vendarle pripadle domačim. "Tukaj končno nekaj gradimo. Vrača se nam samozavest, avra, predrznost, in to nam je manjkalo celo sezono," je po tekmi dejal Carmelo Anthony.

Indiana ostaja prva

V Chicagu so bili gostitelji večji del tekme boljši tekmec. A Phoenix se je na krilih Dragića vrnil štiri minute pred koncem, ko je prav slovenski reprezentant znižal na 80:84. Za preobrat je gostom iz Arizone zmanjkalo moči. "To je to, kar cenim na naši ekipi. Prejeli smo veliko udarcev z različnih strani, a igralci se vedno znova dvignejo in dvignejo," je bil po tekmi zadovoljen trener Chicaga Tom Thibodeau. Pri zmagovalcih je 19 točk dosegel Taj Gibson.

Najuspešnejša ekipa lige ostaja Indiana, ki je v derbiju premagala vodilno ekipo atlantske skupine Toronto s 86:79 in vpisala 28. zmago. Za zmago na vzhodu zaostaja Miami, ki je s kar 107:88 premagal New Orleans.

Milwaukee se bliža rekordu

Na zahodu imata po 27 zmag Oklahoma in San Antonio. Oklahoma je s 101:112 izgubila v Salt Lake Cityju, pri gostiteljih pa je Gorden Hayward s 37 točkami dosegel tudi rekord v karieri. Blizu porazu pa je bila tudi ekipa iz Teksasa, ki je šele v podaljšku s 110:108 strla odpor gostiteljev v Memphisu. Le 1,8 sekunde pred piskom sirene je odločilen koš dosegel Manu Ginobili. Ne gre spregledati Golden Stata, ki je gostoval v Milwaukeeju in se veselil že desete zaporedne zmage – 101:80. Klubski rekord je 11 zaporednih zmag iz sezone 1971/72.