21 ogledov

Maribor brez praske iz Velenja

Zavrč Celje Prva liga Telekom Slovenije prvenstvo Žurnal24 main
Maribor je v Velenju zanesljivo odpravil Rudarja. Zavrč je proti Celju prišel do zgodovinske prve zmage med elito. Triglav je iztržil remi v Domžalah. Krka je doma proti Gorici v 89. minuti prišla do svoje prve točke. Jutri Olimpija gostuje v Kopru.

Mariborčani so drugič zapored zmagali. Levji delež posla so pred lepo polnimi tribunami velenjskega stadiona opravili že v prvem polčasu, ko so po zaslugi Marcosa Tavaresa in Nusmirja Fajića prišli do zanesljive prednosti. Izbranci Anteja Čačića so se tako povzpeli na vrh lestvice.

Državni prvaki so tekmo dobro začeli in v osmi minuti povedli, potem ko je po podaji Mitje Vilerja zadel Tavares. Slednji je s pomočjo vratnice žogo v mrežo spravil z glavo. V 20. minuti je znova poskusil Tavares, a brez uspeha, pet minut pozneje pa so domači izpeljali prvo konkretnejšo akcijo, ki jo je končal Mate Eterović, vendar je bil Jasmin Handanović pozoren in je žogo dobil v kot. Mariborski čuvaj mreže se je moral izkazati tudi v 40. minuti, ko je sprožil Elvis Bratanović. Tik pred koncem polčasa pa so vijoličasti podvojili prednost. Agim Ibraimi je spravil žogo do Dejana Mezge, po njegovi podaji pa je Fajić lepo prišel do prostora za strel in premagal Matjaža Rozmana.

V uvodu drugega polčasa je imel največ dela mariborski vratar. Najprej je Eterović z glavo meril čez mariborski gol, v 57. minuti sta imela nov dvoboj Bratanović in Handanović, spet je bil uspešnejši gostujoči vratar, minuto pozneje pa je močno sprožil Leon Črnčič, slovenski reprezentant v vratih Maribora pa je odlično posredoval. V 79. minuti je mariborsko zmago potrdil novinec Jean-Philippe Mendy, ki je iz bližine izkoristil podajo Mezge. V 88. minuti je Handanović še enkrat ustavil Črnčičev poskus in potrdil dobro igro v Velenju.

Štirje goli v 13 minutah

Dvoboj Domžal in Triglava je ponudil veliko razburljivih trenutkov, zadetkov in tudi rdeč karton Kranjčanov. A te številčne prednosti domačim v končnici tekme ni uspelo izkoristiti, tako da je ostalo pri izidu iz prvega polčasa - 2:2.

Domači nogometaši so imeli v uvodu tekme takoj izjemno priložnost za vodstvo, ko je Slobodan Vuk sam z roba kazenskega prostora sprožil proti golu, kranjski vratar Žan Pelko pa je bil na mestu. Čeprav so imeli Domžalčani rahlo pobudo, pa ob disciplinirani igri Triglava večjih priložnosti niso imeli. Na drugi strani pa so Kranjčani pokazali nekaj konkretnejših akcij, v 23. minuti pa tudi povedli, ko je z roba kazenskega prostora s strelom po tleh zadel Mustafa Nukić.

V 25. minuti je imel Slobodan Vuk novo priložnost za izenačenje, tri minute pozneje pa je Igor Banović z volejem s 16 metrov izid izenačil. Že v 30. minuti so domači tudi povedli, potem ko je Goran Vuk z leve strani podal pred vrata, z desetih metrov pa je v padcu streljal Drago Gabrić in bil natančen. Toda tudi njihovo vodstvo ni dolgo trajalo. V 36. minuti je Alen Krcić dobro stekel na globinsko žogo in nato z lobom ugnal Nejca Vidmarja.

V drugem polčasu sta za goste priložnosti zapravila še Nukić in Davor Bubanja, domači pa so po drugem rumenem kartonu Nejca Križaja v končnici pritisnili, vendar je Pelko ukrotil strel Slobodana Vuka.

Gorica Triglav prva liga Đajič Džajić Coda Codromaz Širok Curk Živec | Avtor: Anže Petkovšek Anže Petkovšek
Krkaši do prve točke

Dvoboj Krke in Gorice je bil večino tekme precej izenačen, izenačeno pa se je tekma tudi končala. Kazalo je, da bodo Novogoričani prišli do druge zmage zapored po golu Saše Aleksandra Živca, a je minuto pred koncem rednega dela izid poravnal Amer Krcić in tako Krki priigral prvo točko v prvenstvu.

Goričani so tekmo malce odločneje začeli, a so domači hitro vzpostavili ravnotežje in nekajkrat zagrozili, med drugim v deveti minuti, ko je Josip Marošević s strelom z glavo za malo zgrešil cilj. Minuto pozneje je čez gol prav tako z glavo meril tudi Thierry Alain Mbognou. V 21. in 25. minuti sta s streloma poskusila še Adnan Bešić in Marošević, a ne dovolj dobro. Dovolj natančen ni bil niti poskus Massima Code na drugi strani v 26. minuti, ko je žogo poslal čez gol. V 38. minuti je Coda znova streljal proti domačim vratom, Matko Obradović pa se je izkazal.

V uvodu drugega polčasa so oboji sprožili nekaj bolj ali manj nenevarnih strelov, v 51. minuti pa je z diagonalnim poskusom Miroslav Radulović malce resneje ogrozil vrata Gorice. V 63. minuti je Coda dobro streljal, Obradović se je žoge dotaknil in jo preusmeril v vratnico ter preprečil zadetek. Takoj zatem so domači dvakrat poskusili prek Ognjena Lekića in Luke Volariča, a se izid ni spremenil. Zato pa se je v 80. minuti. Živec je Gorici priigral vodstvo, potem ko je odlično izvedel prosti strel z dobrih 25 metrov. Domači se niso predali in v izdihljajih tekme izenačili, potem ko je z glavo zadel Krcić po podaji Volariča z desne strani.

NK Zavrč  | Avtor: Osebni arhiv Osebni arhiv
Zavrč do zgodovinske zmage

Novinec v ligi Zavrč je na prvi domači tekmi prišel do svoje prve zmage v prvoligaški konkurenci. Junak tekme je postal Mario Brlečić, ki je v končnici tekme zabil zmagoviti gol. Celjani so po preložitvi obračuna z Domžalami danes odigrali prvo prvenstveno tekmo v sezoni, kljub zgodnjemu vodstvu pa so ostali praznih rok.

Po uvodnem poskusu Dorisa Kelenca so bili v naslednjih minutah malce nevarnejši Celjani, predvsem Andraž Žurej, ki je dvakrat poskusil, a je prvič meril mimo (14. minuta), drugič pa mu je strel obranil Gregor Fink (16.). Celjani so povedli v 28. minuti, potem ko je hiter protinapad po lepi podaji Gregorja Bajdeta učinkovito končal novinec v celjskem moštvu Nejc Kolman. Pri domačih je v 35. minuti prosti strel izvedel Kelenc, a je zatresel le zunanji del mreže celjskega gola. V 44. minuti je pri domačih poskusil še Andrej Dugolin, izkazal pa se je celjski čuvaj mreže Matic Kotnik.

Kmalu po začetku drugega polčasa so domači izenačili. Kelenc je po napaki Igorja Jugovića prišel do žoge in jo potisnil v mrežo. V 66. minuti je Jože Benko odvzel žogo vratarju Celja, a nato padel, tako da je priložnost splavala po vodi. Domači so v teh trenutkih pritiskali proti celjskim vratom, ta pritisk pa se jim je obrestoval v 81. minuti, ko je zadel Mario Brlečić, ki je v mrežo poslal odbito žogo po podaji Kelenca.