17 ogledov

Vidmar le dočakal prvo zmago

alba berlin
1/10
Erazem Lorbek je bil prvi strelec Barçe pri domači zmagi nad Cajo Laboral, katero so Katalonci potrdili prvo mesto v skupini F. V skupini E je Real Madrid doživel rahlo presenetljiv domač poraz proti Panathinaikosu, ki je tako na poti med najboljših osem. Dober večer Zorana Dragića ni bil dovolj za zmago Unicaje nad CSKA. Maccabi je z novo zmago že povsem blizu napredovanja, Bešiktaš do prve zmage.

Prva tekma 12. kola v skupini F je bila odigrana v katalonski prestolnici, kjer je domača Barcelona v zadnji četrtini ubranila naskok pred Cajo Laboral, ki si ga je priigrala v prvem polčasu. Najboljši strelec Kataloncev je bil Erazem Lorbek s 16 točkami, temu pa je dodal še štiri skoke in dve asistenci, čeprav je bil na parketu le 19 minut. Iz igre je slovenski reprezentant zadel sedem od enajstih metov, od tega dve trojki v štirih poskusih. Blaugrana je s to zmago (83:74) suvereno potrdila prvo mesto v skupini F.

Prvo zmago v Top 16 je v svoji dvorani Abdi Ipekci dosegel carigrajski Bešiktaš. Tutku Acik je manj kot sekundo pred koncem zapečatil zmago Turkov nad Montepaschijem Sieno. Pri Italijanih je bil kot ponavadi najboljši strelec Bobby Brown, ki je dosegel 19 točk. Pri domačih je Gašper Vidmar v 23 minutah dosegel sedem točk in šest skokov. Iz igre je zadel tri mete od petih, izkoristil pa je le enega od šestih prostih metov.

Himki in Maccabi proti četrtfinalu

Moskovski Himki je po slabi prvi četrtini proti Fenerbahčeju v drugem delu igre stvari postavil na svoje mesto, toda v tretji četrtini so se gostje Rusom približali le na točko. V zadnjem delu igre so domači povsem zlomili odpor nemotiviranih gostov in potrdili napredovanje v četrtfinale.

Maccabi Tel Aviv je dosegel še svojo peto zaporedno zmago, tokrat je padel Olympiacos. Potem ko so imeli Izraelci po prvem polčasu že 18 točk prednosti so v tretjem delu igre popustili, toda razpoloženi Ricky Hickman je poskrbel, da so gostje z novo zmago v precej bolj ugodnem položaju, kot so bili še pred nekaj tedni.

Real zapravil vodstvo v skupini E

V najbolj napeti tekmi četrkovega večera je Panathinaikos prišel do prelomne zmage v boju za četrtfinale, Grki so za točko premagali Real Madrid v gosteh (74:73). Potem ko so gostje po prvem polčasu vodili za pet točk, so jih Los Blancos v tretjem delu igre ujeli in prehiteli, toda v sklepne minute so prednost ponovno prinesli košarkarji v zelenem. Slednji so predvsem na krilih izkušenih Kostasa Tsartsarisa in Dimitrisa Diamantidisa v zaključnih trenutkih zanesljivo izvajali proste mete, ki so jim prinesli skalp Madridčanov. Mirza Begić je za domače prispeval 9 točk in pet skokov v 17 minutah, zadel je vse tri mete iz igre, zgrešil pa je štiri proste mete od sedmih.

Tesno je bilo tudi v Andaluziji, kjer dober večer Zorana Dragića ni bil dovolj za zmago Unicaje nad moskovskim CSKA. Slovenski reprezentant je bil na parketu kar 27 minut, v tem času pa je zbral deset točk, devet skokov in eno asistenco. Rusi so s tem uspehom (70:66) nadgradili svojo ponovno uvrstitev med najboljših osem evropskih ekip, Unicaja pa se bržkone poslavlja od Evrolige.

alba berlin | Avtor: EPA EPA
Broseju ušla lepa priložnost za zmago

Žalgiris je z domačo zmago nad Anadolu Efesom (79:71) spomnil na svoje dobre predstave v prvem delu tekmovanja, nato pa je zmaga Panathinaikosa v Madridu Litovce spustila na realna tla. Košarkarji iz Kaunasa so pred kratkim namreč ravno proti Špancem v svoji dvorani po podaljšku izgubili napeto srečanje, ko bi jih zmaga še obdržala v igri za napredovanje. Domači so tokrat proti Turkom z malce bolj otipljivo razliko povedli v tretji četrtini in prednosti niso več izpustili iz rok. Pri gostih zaradi poškodbe ni igral Saša Vujačić.

Brose Baskets bo moral na prvo zmago v evroligaškem tekmovanju Top 16 še nekoliko počakati, saj je bila tokrat usodna Alba Berlin (75:72).Gostujoči košarkar DaShaun Wood je nekaj sekund pred koncem tekme ukradel žogo Antonu Gavlu in zaščitil Albino točko prednosti. Z mirnim izvajanjem prostih metov se je izkazal Heiko Schaffartzik in poskrbel, da so gostje pobegnili na tri. Domači v zadnjih trenutkih niso bili dovolj zbrani in ostali brez prve zmage, medtem ko je Alba vknjižila svojo drugo. V domači vrsti so zadevali Sharrod Ford (16), Anton Gavel (14) in Boštjan Nachbar (11), pri zmagovalcih pa Deon Thompson (15), Ali Traore (14) in Je'Kel Foster (11).