12 ogledov

Novaković zadel, Köln drugoligaš

köln bayern podolski
1/12
Milivoje Novaković, ki je Bayernu zabil zadetek, Mišo Brečko in poslavljajoči se Lukas Podolski so s Kölnom izpadli iz Bundeslige. Tekma je bila ob koncu za nekaj minut prekinjena, na igrišče pa so se postavili specialci.

Proti finalistu Lige prvakov Bayernu je Milivoje Novaković, ki je v igro vstopil v drugem polčasu, zabil svoj 82. bundesligaški zadetek, a jih – če ne bo zamenjal kluba, seveda – nekaj časa ne bo več. Njegov Köln se namreč seli v drugoligaško tekmovanje, potem ko so kozlički pred Bavarci, za katere so zabili Thomas Müller (dva gola), Pedro Geromel (avtogol) in Arjen Robben, na domačem travniku klonili z 1:4. A tudi ta poraz ne bi bil usoden, če bi jim pomagal Hoffenheim na gostovanju v Berlinu, kjer pa je Hertha slavila z 3:1, dovolj, da se je prebila iz cone neposrednega izpada.

Zgroženi Gomez in nastop policije

Žal je po tekmi prišlo do hujših izgredov. Navijači so po tekmi zažgali dimne bombe in drugo pirotehniko. Sodnik Florian Meyer je konec tekme zato odpiskal celo nekaj trenutkov pred končano 90. minuto, da je igralcem omogočil varen odhod v slačilnice. "Kar se je dogajalo na stadionu, je sramota. To ne sodi sem. Upam, da se nikomur ni nič zgodilo. Sodnik nam je že pred končnim piskom povedal, naj odhitimo v slačilnice. To niso navijači, to so idioti, ki izkoriščajo nogometno kuliso," je bil po tekmi oster napadalec Bayerna in nemške reprezentance Mario Gomez. Pripravljena je bila tudi nemška policija, ki je 10 minut pred koncem tekme zavzela intervencijske položaje.

Schaefer drugo sezono nič več trener

"To je grenak in črn dan za nas," je dejal Kölnov trener Frank Schaefer, ki je na klop sedel pred tedni, ko je zamenjal odpuščenega Stala Solbakkna, in že zagotovil, da v prihodnji sezoni ne bo šef Kölnove stroke: "Res je težko, če si ob vsej kvaliteti, moči in takšnih navijačih nismo uspeli zagotoviti obstanka.“

Borussia (D) je v zadnjem kolu doma s 4:0 premagala Freiburg in tako za dve točki popravila rekord, ki ga je doslej držal drugi Bayern München iz let 1972 in 1973. Tretje mesto je na koncu osvojil Schalke, četrto Borussia Mönchengladbach (prvi štirje klubi bodo igrali v Ligi prvakov), peto in šesto pa Bayer Leverkusen in Stuttgart, ki bosta v prihodnji sezoni igrala v Evropski ligi.