Slovenija
18 ogledov

Rast zaposlovanja počasnejša kot je bil padec

Zavod za zaposlovanje na Parmovi 32. Dejan Mijović
Veliko izbire za kadrovnike: na trgu dela dobro teoretično in praktično podkovan kader.

"Stanje na trgu se ponovno nekoliko izboljšuje, bo pa proces rasti veliko bolj počasen, kot padec, ki smo ga bili deležni pred leti," ocenjuje Nastja Slak, direktorica marketinga pri MojeDelo.com.

"V primerjavi z zadnjimi meseci je, kljub poletju, ki v splošnem velja za bolj pasivno obdobje v smislu zaposlovanja, objavljenih več novih zaposlitvenih oglasov. Sicer še vedno veliko manj, kot pred leti, je pa razlika na trgu dela opazna," pojasni.

Ogromen izbor za kadrovnike

"Pretekla leta so na trgu dela ostale težje zaposljive osebe, danes pa je izbira za kadrovike ogromna," meni Slakova.  Po njenih besedah so bila podjetja v zadnjem času primorana odpuščati tudi kader, ki je bil zelo dobro teoretično in praktično podkovan. Ti posamezniki so sedaj na trgu dela in kadrovniki opažajo spremembo, saj se na zaposlitvene oglase prijavlja veliko več ustreznih kandidatov, tudi posameznikov iz tehnične stroke, takšnih, ki jih je prej bilo nemogoče najti. Po drugi strani pa, ugotavlja sogovornica, se je spremenila tudi percepcija kandidatov. Kot je pokazala, njihova raziskava, iskalcem zaposlitve ni več najbolj pomembno število dni dopusta in finančni aspekti, pač pa bolj varnost zaposlitve in zaupanje nadrejenim.

Cenjene veščine prodaje

"Trenutno - kot že nekaj let -, je največ povpraševanja po različnih profilih s področja strojništva in metalurgije, sledi pa področje komerciale in prodaje," navaja. Strokovnjakov različnih področij je primanjkovalo že pred kriznim obdobjem in tako ostaja tudi danes. Predvsem tistih, ki imajo poleg strokovnega znanja tudi mehke veščine prodaje, vodenja in motivacije. "Dobri kandidati, z izkušnjami, predznanjem in dodatnimi veščinami so takoj zaposljivi in v trenutku, ko pridejo na trg dela, najdejo novo zaposlitev," trdi Slakova. Vedno pa se išče tudi kader, ki podjetju neposredno prinaša denar – prodajniki.

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.