16 ogledov

Aston Villo presenetil četrtoligaš

abdoulay konko lazio
1/15
Na prvi tekmi polfinala angleškega ligaškega pokala (Capital One Cup) med četrtoligašem Bradford Cityjem in Aston Villo je zmagal prvi s 3:1. V Španiji so bile na sporedu povratne tekme osmine finala. Napredvanje sta si zagotovili Málaga in Valencia. Rimski Lazio se je zlahka uvrstil v polfinale italijanskega pokala (Coppa Italia).

Četrtoligaš Bradford City še vedno lahko upa na senzacionalno uvrstitev v veliki finale na Wembleyju. Na prvi tekmi z Aston Villo je namreč prvoligaša iz Birminghama doma premagal s 3:1.

Nogometaši, ki so v četrtfinalu doma po podaljških izločili tudi Arsenal, so tokrat nepričakovano povedli v 19. minuti. Po kotu so gostje žogo izbili le na rob kazenskega prostora, po strelu, ki je sledil, pa je žoga srečno prišla do Nahkija Wellsa, ki jo je spravil za hrbet vratarja Shaya Givena. Domačini so po zadetku postali samozavestnejši in kaj hitro bi lahko povedli tudi z 2:0, a je po še enem kotu gostiteljev žogo z golove črte izbil Fabian Delph.

Gostje so se prebudili v drugem polčasu in pritisnili na vrata Bradforda, a je bil vratar Matt Duke, ki se je že izkazal proti topničarjem, tokrat izjemno razpoložen. Še najbližje zadetku sta bila Christian Benteke in Gabriel Agbonlahor, kasneje pa je lepo priložnost za izenačenje zamudil še Darren Bent. Bradford je nato znal kaznovati neučinkovitost gostov. V 78. minuti je bil po predložku Garyja Jonesa najvišji v kazenskem prostoru Ville Rory McArdle. Le pet minut kasneje so se Birminghamčani znova približali le na gol zaostanka, ko je po podaji Benta zadel Avstrijec Andreas Weimann. A sledil je še en kot za Bradford, gol pa je dosegel še Carl McHugh.

Povratna tekma bo na sporedu čez dva tedna, danes pa se bosta v drugem polfinalu prvič pomerila še Swansea in Chelsea.

Málaga v zaključku zmlela Eibar

Málaga je na povratni tekmi četrtfinala španskega pokala doma premagala Eibar (4:1) in se s skupnim izidom 5:2 uvrstila v polfinale. Prvi zadetek na tekmi so dosegli tretjeligaši, v 10. minuti je bil natančen Ruben Arroyo. Vezist je zadel iz neposredne bližine, potem ko je strel Davida Mainza ubranil Carlos Kameni.

Varovanci Manuela Pellegrinija se niso pustili zmesti in še naprej napadali, priložnost Javierja Saviole pa ja izničil Eneko Boveda. Gostje so zdržali vse do 74. minute, potem pa je začelo švigati mimo vratarja Eibarja. Najprej je zabil Diego Buonanotte, nato pa še Sebastian Fernandez. V 82. minuti je na 3:1 povišal Francisco Portillo, z drugim golom na tekmi pa je v sodnikovem podaljšu še enkrat zablestel Buonanotte.

Valencia je zmagi v gosteh, kjer je Osasuno premagala z 2:0, dodala še zmago doma (2:1) in se s skupnim izidom 4:1 prav tako uvrstila v nadaljnje tekmovanje.

Lazio ostaja v igri

Lazio si je s prepričljivo zmago proti Catanii (3:0) zagotovil mesto v polfinalu italijanskega pokala (Coppa Italia). Njegov nasprotnik bo znan po sredinem četrtfinalnem derbiju med AC Milanom in Juventusom.

V 30. minuti tekme je zadel Stefan Radu, po dobri uri igre pa je na 2:0 povišal Hernanes. Brazilec je v sodnikovem podaljšku zadel še drugič in postavil končnih 3:0. Varovani Vladimirja Petkovića lovijo šesto pokalno krono v zgodovini kluba.