19 ogledov

Debevec peti na EP

rajmodn debevec kvalifikacije Stanko Gruden/STA
Slovenski strelec Rajmond Debevec je na evropskem prvenstvu v Osijeku zasedel peto mesto v disciplini velikokalibrska puška leže na 300 metrov.

Debevec je na strelišču Pampas zadel 597 krogov, pred njim pa so se uvrstili Šved Anders Brolund (599), Švicar Marcel Bürge, Francoz Valerian Sauveplane (oba 598) in Šved Johan Gustafsson (597).

Na današnji tekmi je nastopil tudi Robi Markoja in s 590 krogi zasedel 26. mesto, medtem ko se Dušan Ziško prek eliminacij ni prebil na glavno tekmo. Slovenija je v ekipni konkurenci zasedla deseto mesto (1770), zmagala je Francija pred Švedsko (obe 1788) in Dansko (1783).

Renata Oražem je z velikokalibrsko puško v trojnem položaju na 300 metrov zasedla 12. mesto. Oražmova je zadela 570 krogov. Zlato kolajno je osvojila Estonka Anžela Voronova (586), srebrno Poljakinja Karolina Kowalczyk (582), bronasto pa Ukrajinka Lesia Leskiv (581).