46 ogledov

Doživljenjski suspenz, ker je poljubil sodnika

Moncef Khemakhem Youtube
Moncef Khemakhem je šel v zgodovino kot prvi nogometni delavec, ki si je prislužil doživljenjski suspenz zaradi poljuba stranskemu sodniku.

Zdaj že nekdanji predsednik tunizijskega prvoligaša Sfaxiena Moncef Khemakhem je najverjetneje postal prva oseba, ki ne sme več opravljati posla v nogometu, saj je poljubil sodnika, ga ugriznil v uho, vščipnil za obraz in ga potrepljal po zadnjici.

Tako je izrazil svoj protest pri sodnikovem pomočniku, ko je nasprotno moštvo v zadnji minuti prvega polčasa doseglo zadetek za 2:2.

"Naredil sem to, da bi ga razveselil, ker je očitno izgubil nit igre," je skušal obrazložiti nekdanji prvi mož Sfaxiena. Pri tunizijski zvezi ga niso razumeli in mu doživljenjsko prepovedali delovanje v nogometu zaradi "nevarnega, nešportnega vedenja, nečastnega napada in kršenja moralnega obnašanja." Khemakhem je bil kaznovan tudi s kaznijo 12.000 evrov.