12 ogledov

Dragić blestel ob zmagi

Goran Dragič Reuters
Slovenski košarkarski reprezentant Goran Dragić je bil z 20 točkami, šestimi podajami, štirimi skoki in tremi blokadami drugi igralec moštva Phoenix Suns, ki je ponoči na domačem parketu v severnoameriški ligi NBA premagalo košarkarje Philadelphie.

Pri Phoenixu je natanko točko več od Dragića, ki je na parketu igral 41 minut, dosegel le Argentinec Luis Scola (21), ki je že tretjič zapored presegel mejo 20 točk. Dragić je s tremi blokadami vpisal osebni rekord. Slovenski organizator igre je imel sam toliko blokad kot celotno moštvo Philadelphie. Sonca so prekinila niz šestih zaporednih porazov, pred domačim občinstvom pa v zadnjih sedmih tekmah vpisala še peto zmago. Najboljši igralec pri gostujočem moštvu je bil Jrue Holiday s 16 točkami, desetimi podajami in desetimi skoki.

Ekipa Milwaukee Bucks, ki je znova igrala brez poškodovanega Bena Udriha, je doma izgubila proti moštvu San Antonio Spurs (110:117), ki je vpisal sedmo zaporedno zmago. V majici ostrog je Tim Duncan vknjižil 28 točk, 13 skokov in šest podaj, Tony Parker pa je dodal 23 točk in 11 podaj. Pri domačem moštvu je z 31 točkami blestel Brandon Jennings. Udrih je minuli mesec izpustil 12 tekem, v nedeljo je v Detroitu igral 17 minut, vendar je vpisal ničlo in je s ponovljenimi bolečinami zapustil igrišče.

Moštvo Brooklyn Nets je s 110:93 v gosteh odpravilo vodilno ekipo lige Oklahoma City Thunder. "Gromovniki" so se pri zmagah doseženih doma tako ustavili na številki 12. Joe Johnson je dosegel 33 točk, Deron Williams 19 točk in 13 podaj za mrežice. Zaradi ugovarjanja je bil prvič v šestih sezonah v ligi NBA izključen prvi zvezdnik Oklahome Kevin Durant, ki je sicer vodil v domači vrsti s 27 točkami. Mrežice so prvič slavile proti Oklahomi po sedmih zaporednih porazih. "Fantje smo očitno bili kos izzivu in smo se najboljši možni način oddolžili za bledo predstavo proti ostrogam," je bil več kot zadovoljen prvi igralec Johnson.

Los Angeles Clippers je vpisalo že drugi poraz zapored. Po rekordnih 17 zaporednih zmagah sta sledila dva manj uspešna večera. Najprej je bilo uspešnejše moštvo Denver Nuggets, ponoči pa še Golden State Warriors, ki je ekipo Clippers odpravilo s 115:94. Stephen Curry je kar 25 točk od skupno 31 dal v prvem polčasu, David Lee pa je vpisal 24 točk in 13 skokov in sedem podaj za zmagovite bojevnike.

Miami Heat je bil s 119:109 po podaljšku boljši od Dallas Mavericks. Prvi zvezdnik Miamija LeBron James je dosegel 32 točk, 12 skokov in devet podaj, Dwyane Wade pa je vknjižil 27 točk. V vrsti Dallasa je O.J. Mayo dosegel 30 točk.