24 ogledov

Dvakrat vodili a v novo leto stopili s porazom

Hokejisti Olimpije na tekmi proti Gradcu Simon Maljevac
Hojejisti ljubljanske Olimpije so na novega leta dan gostovali v Beljaku in se domov vrnili z novim proazom, saj so jih domači ugnali s 3:2.

Kar se igranja v razširjenem avstrijskem držvnem prvenstvu tiče, bodo želeli hokejisti Olimpije leto 2013 čim prej pozabiit. A če verjamemo v star slovenski rek, da se po jutru dan pozna, se jim tudi v novem letu ne piše nič dobrega. Leto so namreč začeli s porazom v gosteh proti Beljaku, kjer so bili proaženi kljub temu, da so kar dvakrat vodili.

Prvič so si prednost priigrali v prvi tretjini, ko je po šestih minutah za zmaje zadel Gregor Koblar. Prav slednji je bil nekaj minut pred koncem prvega dela igre izključen in domači so 59 sekund pred koncem to prednost prek Dereka Ryana uspešno vnovčili in izid poravnali na 1:1.

Po dveh tretjinah se je nato spet lahko bolj smejalo gostom, saj so prek Aleša Mušiča na zadnji odmor odšli z minimalno prednost, ki pa ni zadostovala za kaj več kot minimalni poraz. V zadnji tretjini je namreč na sceno stopil Marcus Pewal in z dvema zadetkoma v razmaku treh minut prizadejal nov poraz zadnjeuvrščenemu klubu lige EBEL.