13 ogledov

Nemci strli Škote, Portugalci v 92. minuti

(Škotska - Nemčija) Euro 2016 kvalifikacije EPA
Nemška reprezentana je na kvalifikacijski tekmi za nastop na Euru 2016 premagala Škotsko (3:2). Poljaki so si privoščili strelske vaje na obračunu z Gibraltarjem (8:1). Portugalska je bila boljša od Albanije (1:0).

Svetovni prvaki Nemci so v osmem dvoboju kvalifikacij za evropsko nogometno prvenstvo prihodnje leto v Glasgowu premagali Škotsko s 3:2 (2:2) in z 19 točkami vodijo v skupini D. V skupini I je na čelu Portugalska, ki je slavila v Albaniji z 1:0 (0:0).

Za Nemce sta zadela Thomas Müller (18. in 34. minuta) in Ilkay Gündogan (54.), gostitelji pa so na Hampden Parku dvakrat izenačili po avtogolu Matsa Hummelsa (28.) in strelu Jamesa McArthurja (43.). Müller je že na prvi tekmi teh dveh ekip v Dortmundu, ki so jo Nemci dobili z 2:1, dosegel dva zadetka.

V skupini je z dvema točkama zaostanka druga Poljska, ki tokrat ni imela težkega dela z Gibraltarjem (8:1). Tretja je Irska s 15 točkami in je z zadetkom Jonathana Waltersa ugnala Gruzijo z 1:0 (0:0), Škoti pa so četrti (11).

Severna Irska bi si lahko v Belfastu v skupini F zgodovinski nastop na EP že zagotovila, če bi premagala Madžarsko. Slednja pa je prek Richarda Guzmicsa v 74. minuti povedla, devet minut potem pa je bil izključen še domači igralec Chris Baird. Ko je že kazalo na poraz Severne Irske, je v tretji minuti sodnikovega podaljška izenačil Daniel Lafferty s svojim osmim golom v kvalifikacijah.

(Poljska - Gibraltar) Euro 2016 kvalifikacije | Avtor: EPA EPA
Severna Irska je s 17 točkami ostala na čelu lestvice, točko manj ima Romunija, ki je igrala 0:0 z zadnjeuvrščeno Grčijo, sledita pa Madžarska (13) in Finska (10), ki je z 1:0 doma premagala Ferske otoke.

Danska je v kvalifikacijski skupini I v Erevanu remizirala z Armenijo, ta je osvojila šele drugo točko, in drugič zapored igrala 0:0; v petek je s tem izidom četa selektorja Mortena Olsena končala nastop z Albanijo. Slednja je tokrat gostila Portugalsko, ki je za povečanje vodstva v skupini slavila z 1:0. Čeprav so bili gostje v premoči, pa so vratarja domačih premagali šele prek Miguela Velosa v sodnikovem dodatku.

Danska je na drugem mestu lestvice 12 točk dosegla iz sedmih tekem, po tekmo manj imata Portugalska (15 točk) in Albanija, ki je tretja z 11 točkami.