22 ogledov

Blažič in Nikolić poražena v gosteh

Will Clyburn Darussafaka Baskonia EPA
V najmočnejšem evropskem košarkarskem tekmovanju so v četrtek odigrali štiri tekme 17. kola.

Košarkarji Baskonie so v Carigradu proti Darüşşafaki klonili (98:89) in ostali pri enajstih zmagah. Turki imajo na računu dve zmagi manj. Jaka Blažič je za Baske v 13 minutah vpisal tri točke in dva skoka.

Tekmo v Carigradu so bolje začeli gosti, ki so v šesti minuti povedli s 6:17, vendar so domačini do konca uvodne četrtine svoj zaostanek znižali, v drugi pa so počasi prevzeli pobudo. Do konca tekme so bili ves čas v vodstvu.

Z 29 točkami se je izkazal Latvijec Dairis Bertans, ki je za dve točki metal 7-9, za tri 3-4, ob tem pa je zadel vseh šest prostih metov.

Langford pokopal Brose

V dvoboju Unicsa in Broseja, dveh ekip, ki sta pred današnjim kolom imeli po sedem zmag in deset porazov, so se dveh točk veselili košarkarji iz Rusije (63:58).

Z izjemo Keitha Langforda, ki je dosegel 27 točk, ob tem pa je imel še deset skokov in pet podaj, se strelci niso ravno izkazali, zmago domači ekipi pa je 13 sekund pred koncem tekme potrdil Paul Stoll, ki je zadel oba prosta meta. S trinajstimi točkami je bil pri gostih najbolj uspešen Janis Strelnieks. Aleksej Nikolić pri Nemcih ni dobil priložnosti za igro.

Zvezda prekinila neugodno tradicijo

V Beogradu je Crvena zvezda tesno premagala zanjo neugodni Fenerbahçe (75:73) in vpisala četrti zaporedni uspeh med evropsko elito ter se tako utrdila v zgornjem delu lestvice.

V izenačeni tekmi je odločilni koš nekaj sekund pred koncem prispeval Charles Jenkins, ostalo je opravila Zvezdina obramba.

Za Srbe je 21 točk in osem skokov dosegel Ognjen Kuzmić, 14 točk je dodal Jenkins. Za Fener sta Ekpe Udoh in Luigi Datome vpisala po 16 točk.

Olympiacos slavil v Kataloniji

Edini domači poraz na četrtkovih tekmah je zabeležila Barcelona, ki je po dramatični končnici izgubila proti Oylmpiacosu (67:69). Katalonci so ostali v spodnji polovici lestvice.

Za domače je Petteri Koponen dosegel 16 točk, eno manj je dodal Tyrese Ryce. Za Grke je Georgios Printezis zabeležil 16 točk in devet skokov.

V petek aktivni trije Slovenci

V petek bodo v okviru 17. kola Evrolige na sporedu še štirje obračuni. Luka Dončić bo z madridskim Realom na domačem parketu pričakal letos precej skromni telavivski Maccabi

Zorana Dragića in Alena Omića čaka gostovanje. Dragić bo z moštvom Empori Armani igral v Moskvi pri vodilnem CSKA, Omić pa z Anadolu Efesom v Atenah pri Panathianikosu.