15 ogledov

Drama v Carigradu in Bambergu

Fenerbahce Real Madrid Evroliga EPA
V četrtek zvečer so v najmočnejšem evropskem klubskem košarkarskem tekmovanju odigrali polovico desetega kola.

Derbi je bil na sporedu v Carigradu, kjer je Fenerbahçe gostil Real Madrid in se s tesno zmago (78:77) na drugem mestu izenačil s Španci. Obe ekipi imata po sedem zmag in tri poraze.

Tekma je bila vseskozi izenačena, ekipi sta se do zadnjih sekund menjali v vodstvu. Real je imel zadnji napad, a po zgrešenem metu Sergia Llulla je Jayce Carroll storil nespametno osebno napako ob skoku v napadu, zmago domačih pa je s črte prostih metov zapečatil James William Nunnally.

Nunnally je bil z 18 točkami in petimi skoki tudi prvi strelec tekme, 14 točk in deset skokov je za domače dodal Ekpe Udoh. Za Madrid je Anthony Randolph vpisal 16 točk, Llull 14 ob osmih asistencah, Luka Dončić pa v 15 minutah ni dosegel točke, zato pa je v statistiko vpisal po dva skoka in asistenci.

CSKA utrdil vodstvo

Dramatično je bilo tudi v Bambergu, kjer je domači Brose proti vodilni ekipi lige doživel še en poraz v zadnjih sekundah. Moskovski CSKA se je z zmago (88:90) utrdil na prvem mestu lestvice z le enim porazom, Brose pa je ostal zadnji z le dvema zmagama.

Po prvem polčasu je sicer kazalo na gladko zmago Rusov, toda domači so se v tretji četrtini vrnili in 1,7 sekunde pred koncem je bil izid izenačen 88:88. Srečanje je z metom s polrazdalje po podaji izpod koša nato odločil Vitalij Fridzon.

Za Brose, pri katerem Aleksej Nikolić ni bil v postavi, je Nicolo Melli dosegel 26 točk, Daniel Thies je zbral 19 točk in deset skokov. Za CSKA je Miloš Teodosić vpisal kar 31 točk in osem asistenc, 15 točk je dodal Andrej Voroncevič.

Visok poraz Dragića

Unics Kazan se je z visoko zmago proti ekipi EA7 Milano (100:79) oddaljil od samega dna lestvice, Italijani so vpisali še tretji zaporedni poraz.

Po prvem polčasu so Rusi vodili za 14 točk, toda Milano se je vrnil v igro, v zadnji četrtini pa spet povsem popustil in ostal praznih rok.

Za Unics je Keith Langford dosegel 25 točk, Vadim Panin je zbral 18 točk in pet skokov. Za Milano je bil najbolj učinkovit Jamel McLean s 16 točkami, Zoran Dragić je v 29 minutah vpisal 10 točk, pet skokov, tri asistence in eno ukradeno žogo.

Omić zmagal v Tel-Avivu

V Tel-Avivu je Maccabi klonil proti Anadalu Efesu (77:86). Obe ekipi imata sedaj na računu po pet zmag in porazov in sta v sredini lestvice.

Turki so vodili praktično ves prvi polčas, toda Izraelci so v tretjem delu igre pokazali zobe, končnico pa odigrali precej nezbrano in po treh zaporednih zmagah vpisali poraz.

Za Maccabi sta bila najbolj razpoložena Maik Zirbes in Devin Smith s po 13 točkami, za Efes sta bila izjemna Derrick Brown z 22 točkami in 12 skoki ter Tyler Huneycutt z 21 točkami, osmimi skoki in petimi asistencami. Alen Omić je v devetih minutah dosegel tri točke in dva skoka.