17 ogledov

Blažiču stoječe ovacije: spet prva Zvezdina zvezda

(Real Madrid - Anadolu Efes)
1/25
Fenerbahče je v petem krogu Evrolige doma premagal JSF Nanterre (83:66). Gašper Vidmar je bil z devetimi skoki najboljši skakalec tekme. Zoran Dragić je dosegel 16 točk, kar ni bilo dovolj za zmago Unicaje, Boštjan Nachbar pa je bil uspešen z Barcelono.

Med slovenskimi košarkarji, ki so petem krogu Evrolige stopili na parket, je bil najučinkovitejši Zoran Dragić. V dobrih 22 minutah in pol je dosegel 16 točk, ob tem pa dodal še dva skoka, podajo in ukradeno žogo za Unicajo Málago, ki pa je na domačem igrišču izgubila proti Montepaschiju Sieni (73:75). Slednja je dosegla sploh prvo zmago.

Boštjan Nachbar je bil uspešen z Barcelono, ki je do tretje zmage prišla v Kijevu proti Budivelniku s 84:74. Nachbar je v 19 minutah zbral 11 točk, skok in ukradeno žogo. Erazem Lorbek za Katalonce ni igral. V tej skupini (A) je Gašper Vidmar zbral štiri točke in devet skokov v 18 minutah za Fenerbahče, ki je zanesljivo s 83:66 odpravil Nanterre ter ohranil stoodstotni izkupiček.

Olympiacos slavil v zadnjem napadu

CSKA Moskva je na edini petkovi tekmi v skupini A ponižala Partizan s kar 42 točkami razlike (88:46). Od kakšnega zanimivega obračuna nekdanjih sodelavcev (Dušan Ivković, Vladimir Micov in Nenad Krstić imajo vsi veze s Partizanom oz. CSKA) kljub najavam pred tekmo ni bilo nič, CSKA je črno-belim do polčasa dopustil le 18 točk in zanesljivo slavil z 18 točkami Sonnyja Weemsa.

Evangelos Mantzaris je ob izteku igralnega časa zadel trojko in prinesel prigarano zmago Olympiacosu nad Zielono Góro (79:77). Veliko število navijačev (in očitno tudi košarkarjev) je bilo z mislimi pri kvalifikacijski tekmi grške nogometne reprezentance, ki bo v pirejski soseščini kasneje gostila Romunijo.

Ovacije Blažiču v Beogradu

Crvena zvezda je po treh zaporednih porazih po povratku v Evroligo v petek zmagala še drugič zapored in po zaslugi znova odličnega Jake Blažiča premagala Lietuvos Rytas (88:77). Rdeče-beli so pred derbijem s Partizanom prikazali zanesljivo predstavo in držali prednost skozi celo tekmo.

V zaključku tekme je rezultat v korist Beograjčanov dokončno prelomil Boban Marjanović, medtem ko je bil Blažič s 16 točkami (met 5/6) prvi strelec domačega moštva. Ob intervjuju za eno od televizij ob robu igrišča so ga navijači nagradili s skandiranjem imena in priimka.

Evroliga, redni del, 5. krog:

Skupina A

Fenerbahče : JSF Nanterre 83:66 (58:50, 44:32, 23.19)
Bogdanović 20, Bjelica 15, ... Vidmar 4 in 9 skokov v 18 minutah; Traore 20, Daniels 13

Budivelnik Kijev : Barcelona 74:84 (55:58, 48:46, 21:24)
Lavrinovič 21, 7 sk., Summers in Ahearn 14; Dorsey 16, Navarro 15, Nachbar 11, 1 sk., 1 ukradena žoga v 19 min.

CSKA Moskva : Partizan NIS 88:46 (21:10, 21:8, 27:13, 19:15)
Weems 18 in 8 podaj, Fridzon 16, Micov 15; Bogdanović 13, Lauvergne 9 in 12 sk.

Lestvica: 1. Fenerbahče 10 točk, 2. Barcelona 8, 3. CSKA 8, 4. Nanterre 7, 5. Budivelnik 6, 6. Partizan 6.