78 ogledov

Đoković videl odlično Zvezdo

Maik Zirbes Miro Bilan Crvena zvezda Cedevita Evroliga EPA
V skupini E je Crvena zvezda nadigrala Cedevito (94:74), Fenerbahče je visoko ugnal Unicajo (80:59). V skupini F je Real zmagal pri Himkiju (82:93), Laboral Kutxa pa je doma porazila Brose Baskets (90:64).

V dvoboju dveh abaligašev je Crvena zvezda v Pionirju visoko premagala zagrebško Cedevito (94:74) in v sedmem kolu Top 16 vpisala svojo četrto zmago, Hrvati so ostali pri dveh.

Beograjčani, ki jih je z roba igrišča bodril tudi najboljši tenisač na svetu Novak Đoković, so si visoko prednost nabrali že v prvi četrtini, ob koncu tretje so gostom dovolili znižanje na šest točk, v zadnjem delu igre pa povsem razbili Cedevito.

Za Zvezdo je Quincy Miller dosegel 22 točk, 14 jih je dodal Vasilije Micić, eno manj pa Marko Gudurić. Za goste je 20 točk vpisal Jacob Pullen, 18 James White, 17 pa Miro Bilan.

Fener ostal popoln

Fenerbahče Unicaja Kuzminskas Datome Evroliga | Avtor: EPA EPA
Na drugi tekmi skupine E je Fenerbahče doma pričakovano premagal Unicajo (80:59) in zadržal popoln izkupiček.

Pri Turkih je pet igralcev doseglo dvomestno število točk, največ (13) jih je prispeval Luigi Datome. Za Andaluzijce je 11 točk dosegel DeMarcus Nelson.

V petek bo Panathinaikos gostil Anadolu Efes, Lokomotiv pa turško Darušafako.

Dončić videl zmago

Tyrese Rice Gustavo Ayon Himki Real Madrid Evroliga | Avtor: EPA EPA

V "slovenski" skupini F je madridski Real, za katerega Luka Dončić tokrat ni igral, slavil na gostovanju pri Himkiju (82:93).

Prvi polčas so Rusi sicer dobili za sedem, toda Španci so v tretji četrtini naredili preobrat, v zadnji pa potrdili svojo četrto zmago (82:93).

Toliko jih ima tudi Himki, za katerega je James Augustine dosegel 20 točk, Zoran Dragić pa je v 17 minutah zbral pet točk in en skok. Za Real je Gustavo Ayón dosegel 24 točk.

Brose brez Nikolića klonil pri Blažiču

jaka blažič laboral kutxa | Avtor: EPA EPA
Laboral Kutxa je z domačo zmago nad Brose Baskets, četrto v Top 16, skočila na vrh lestvice. Nemci, za katere Aleksej Nikolić ni igral, so ostali pri treh zmagah.

Odločilno prednost so si Baski nabrali v prvem polčasu, v drugem so znali ohraniti naskok. Za domače je Ioannis Bourousis dosegel 18 točk in 11 skokov.

Jaka Blažič je v 15 minutah v statistiko vpisal sedem točk in dva skoka. Za Brose je bil najučinkovitejši Brad Wanamaker z 11 točkami.