41 ogledov

Barça ostaja neporažena, Lorbek in Nachbar skromna

Kalnietis Llull Lokomotiva Kuban Real Madrid Evroliga Top 16 EPA
Košarkarji Barcelone tudi po šestem krogu drugega dela evrolige ostajajo edina neporažena ekipa. Tokrat so pred domačimi gledalci premagali italijanski Armani iz Milana z 80:70.

Slovenca v dresu Kataloncev nista imela najboljšega večera. Boštjan Nachbar je dosegel pet točk in zbral šest skokov, Erazem Lorbek pa štiri točke. Najboljša strelca pri Barceloni sta bila Brad Oleson z 18 točkami in Ante Tomić s sedemnajstimi.

barcelona armani evroliga victor sada | Avtor: EPA EPA
Barcelona, ki je odpor gostov zlomila šele v zadnjih desetih minutah, ima v skupini E dve zmagi prednosti pred najbližjim zasledovalcem, Olympiakosom, ter tri pred skupino treh ekip - Armanijem, Panathinaikosom in Unicajo.

V skupini F je CSKA ob 24 točkah Nenada Krstića v Carigradu premagal Galatasaray (74:71) in se povzpel na vrh razpredelnice, ki si ga po točkah deli z Real Madridom in Maccabijem.

Real sopihal proti Lokomotivi, Begić in Dragić zmagala

Real Madrid, novopečeni španski pokalni prvak, je slabo odprl tekmo pri Lokomotivi Kubanu. Slovitega tekmeca so Rusi na prvem medsebojnem obračunu povsem nadigrali v prvih minutah in pobegnili z veliko razliko (16:3),

Znova je kraljevi klub tako kot na finalni tekmi kraljevega pokala v Málagi proti Barceloni rešila izjemna v končnica, v kateri je zablestel bradati Sergio Rodríguez. Ponovno snidenje Olympiacosa in Anadolu Efesa, lanskoletnih nasprotnikov v izločilnih bojih, ni ponudilo posebnih razburjenj, ki bi bila primerljiva z lanskimi obračuni (78:60).

Brez presenečenja Bayerna

Grki so svoj izkupiček z domačega parketa proti Efesu popravili na 9-5 in visoko slavili, v domači dvorani pa dobili že sedmo zaporedno tekmo. Turki so v Pireju nazadnje zmagali v sezoni 2006/07, tokrat pa je nekdanja člana rdeče-belih v vrstah Efesa, Jamona Gordona in Kostasa Vasileiadisa, pomagal premagati tudi Mirza Begić. Slovenski reprezentant je v dobrih 13 minutah dosegel deset točk.

Maccabi je doma za peto zmago v Top 16 na prav tako prvi medsebojni tekmi premagal Bayern (66:64). V Nokia Areni ni uspelo slaviti še nobeni nemški ekipi, so pa bili Bavarci zelo blizu, a jih je pokopala skoraj petminutna strelska kriza na začetku zadnje četrtine. Takrat so Izraelci pobegnili na devet točk naskoka (62:53) in se niso več ozirali nazaj.

Unicaja Málaga je z Zoranom Dragićem premagala Panathinaikos (87:71), slovenski košarkar pa je dosegel štiri točke, tri skoke in ravno toliko podaj 21 minutah . Fenerbahče je brez poškodovanega Gašperja Vidmarja doma visoko ugnal Laboral Kutxo (98:64). V petek bosta Boštjan Nachbar in Erazem Lorbek z Barcelono gostila Emporio Armani.

Evroliga, Top 16, 6. krog:

Skupina E

Olympiacos : Anadolu Efes 78:60 (24:12, 12:17, 26:14, 16:17)
Spanoulis 16 točk, Dunston in Lojeski 13, Begić 10, 3 skoki in 1 izgubljena žoga v 13 min.; Planinić 13 in 7 podaj, Balbay 9

Fenerbahče Ülker : Laboral Kutxa 98:64 (30:24, 29:14, 23:17, 16:9)
Bogdanović 17 in 5 pod., Bjelica 14 in 9 sk., Žorić (5 sk.) in McCalebb 13; Pleiss 14, Hodge 13 in 5 pod.

Unicaja Málaga : Panathinaikos 87:71 (20:23, 24:19, 17:15, 26:14)
Caner-Medley 21, Toolson 20, Granger 16, ...  Dragić 4, 3 sk., 3 pod. in 1 ukradena žoga v 21 min.; Curry 14, Mačiulis 13 in 5 pod.

FC Barcelona : EA7 Emporio Armani 80:70 (49:52, 35:37, 12:15)
Oleson 17, Tomić 16, Nachbar 5, 6 sk. in 3 pod, v 23 minutah, Lorbek 4, 1 sk. in pod. v 16 minutah; Langford 18, Jerrells 12