Olimpija s Super Salinom sesula ASVEL

Union Olimpija ASVEL Evropski pokal Eurocup Gailius
1/6
Saša Despot
Union Olimpija je z najboljšo predstavo sezone povsem nadigrala francoski ASVEL in si v Stožicah praktično že priigrala napredovanje iz skupinskega dela Evropskega pokala (86:48).

Union Olimpija je tokrat precej bolje odprla tekmo, kot je to storila na zadnjih obračunih v Evropskem pokalu. Ljubljančani so si hitro priigrali vodstvo, na začetku sedme minute pa so po trojki Sasuja Salina že vodili s 16:9.

A Francozi so nekoliko bolje zaigrali v zaključku prve četrtine, se približali le na dve točki zaostanka, tri sekunde pred koncem prvega dela pa je novo trojko zadel Finec za 21:16. Nezgrešljivi Salin je z že svojo 16. točko večera (trojke 4/4) sredi druge četrtine zeleno-bele odlepil na rekordnih plus enajst (33:22).

Zadevali (celo!) proste mete

Prednost je še dodatno narasla s košem Alena Omića, nato pa so gostje le prekinili serijo prek Chrisa Wrighta. Ob dobrem skoku v napadu, odlični obrambi in razpoloženem Salinu, ki je do polčasa ostal pri 16 točkah, je prednost Ljubljančanov hitro narastla na 13, ob glavnem odmoru pa je bila le nekoliko manjša. 88-odstotno so zmaji izvajali celo "preklete" proste mete ...

Igra zmajev je na preteklih dvobojih precej nihala, a ne tudi tokrat. Še precej boljše so namreč izbranci Aleša Pipana zaigrali v tretji četrtini, ko so tekmecu dovolili le osem točk, sami pa so jih dosegli 29.

Velik korak k napredovanju

Zadnja četrtina je bila ob ogromni prednosti zgolj revijalna, toda domače moštvo ni popustilo niti za trenutek. Gledalci so jih kot v najboljših stožiško-tivolskih časih v zadnjih minutah nagradili s stoječimi ovacijami.

V skupini C je Olimpija skočila na drugo mesto, v sedmih tekmah je zbrala pet zmag, štiri na domačih tekmah, in le dva poraza. Pred njo se nahaja le Ratiopharm Ulm, ki je zmagal enkrat več, čaka pa ga še gostovanje v Ljubljani. Tretje mesto, ki še vodi v nadaljevanje tekmovanja drži Valencia, četrti ASVEL pa ima poleg slabše koš razlike zdaj tudi dve zmagi manj od zmajev, kar pa bo težko nadoknadil v zadnjih treh krogih.