23 ogledov

Chelseaju derbi z mestnim tekmecem

chelsea fa cup EPA
Vodilna ekipa angleškega prvenstva je v polfinalu FA pokala premagala Tottenham.

Chelsea je prvi finalist najstarejšega nogometnega tekmovanja na svetu, potem ko je v polfinalu s 4:2 premagal mestnega tekmeca in najbližjega zasledovalca na prvenstveni lestvici Tottenham.

Modri so povedli v peti minuti z golom Williana, ki je tik pred koncem polčasa z bele točke še drugič premagal Huga Llorisa in poskrbel, da so se na odmor odpravili z golom prednosti. V 18. minuti je namreč izenačil Harry Kane.

Gostje so v 53. minuti izničili prednost Chelseaja, ko je Thibauta Courtoisa ugnal Dele Alli, nato pa sta za zmago varovancev Antonia Conteja z goloma v 75. oziroma 80. minuti poskrbela Eden Hazard in Nemanja Matić.

V nedeljo se bosta za drugo finalno vstopnico pomerila Arsenal in Manchester City.