Avto
55 ogledov

Dars noče prevzeti protihrupne ograje mimo Celja

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 08:33 01.marec 2016.

    Glavno ,da si kupil vinjeto ....................zate pa se jim sladko hebe !

  • AnzeSmolej 08:50 01.marec 2016.

    Zakaj to niso delali Avstrijci?! Oni so profesionalci na tem področu in delajo za manj kot 400€ za kvadratni meter

  • Skippy 08:53 01.marec 2016.

    Avstrijci raje posadijo grmičevje kot popolnoma uničijo krajino na takšen način. Me res zanima, kdo je odobril kaj tako ogabnega. Tudi po 1 letu voženj še je kar ogabno.

  • Lavdan 10:12 01.marec 2016.

    Zanimivo bo ko bodo ugotovili, da rabijo še en pas in bodo morali te protitankovske temelje kopati ven. In spet bo imel RAFKO dosti dela.

  • Papaja Popi 10:20 01.marec 2016.

    Ja , res je.In to je najbolj žalostno pri tej stvari.Bolje bi bilo, da bi že sedaj, namesto ograje naredili dodatni pas.

  • Avatar olor
    olor 10:29 01.marec 2016.

    Kot verjetno veš, da niso te ograje zaradi voznikov, ampak zaradi hrupa. In ta hrup moti ljudi ki imajo bivališča ob avtocesti.

  • Plavi-mil 13:43 01.marec 2016.

    Želim si, da jih ne bi nikoli in nikjer namestili, imam občutek, da se vozim po tunelu, sopotniku so pa prikrajšani za lepote Slovenije, ko misliš, da slabše ne more biti, ti pa Dars namesti nagravžne ograje, ki niso nikomur namen.

  • Avatar olor
    olor 10:33 01.marec 2016.

    Prvo so hoteli imeti avtocesto čim bližje mestu. Sedaj jo imajo in jih moti hrup. Dobijo protihrupno ograjo in sedaj jih moti višina in da nimajo pogleda na cesto. A je sploh kdaj kaj v redu?

  • eosss 12:19 01.marec 2016.

    Ja kako ti ni jasno, razlika med 16 in 18,05 milijona € je provizija v žep vodilnim, pa saj to je ja klasika pri vseh teh poslih...

  • jakec1575 14:49 01.marec 2016.

    tako je. obstajajo lepse zelene prijetne za oko. samo za to je treba imeti odprt in napreden um. pri nas je dostikrat tehnoloska inteligenca precej konzervativna in nazadnjaska. Vedno stavijo za zihr resitve.In potem se se natehnejo pri njih.

  • alibaba 16:30 01.marec 2016.

    A to kakšne bojo niso vedeli pred nakupom?Laž!!Nekdo pri Darsu je dobil mastno podkupnino!

  • malonaokoli 07:46 01.marec 2016.

    najprej so mi pogled na lepo pokrajino zakrivali eklamni panoji, sedaj mi tele nagravžne tehnične ovire...jaz bi vse odstranil...ker povzroča vozniku utesnjenost, strah,klavstrofobijo, kaj če se zgodi nesreča, kam naj se odmaknejo potniki ? samo kreteni imajo betonsko ograjo za rešitev.

  • Presvetli 08:40 01.marec 2016.

    Mene pa zanima tole?V članku navajate,da je to vrednost 16 milijonov:Več mesecev po razkritju, da so protihrupne ograje na trasi Arja vas - Celje, ki bi bližnjim prebivalcem po desetletjih le prinesle mirnejši spanec, padle na testu učinkovitosti, skoraj ...prikaži več 16 milijonov evrov vredna blamaža še vedno ni odpravljena. V nadaljevanju pa omenjate,da je bila vrednost 18 milijonov in da je nakazano 15,7 milijonov:Težava je le, ker je Dars veliko večino denarja konzorciju že izplačal. Tako je od 18,05 milijona evrov nakazal že 15,7 milijona evrov oziroma več kot 87 odstotkov, neplačanega je tako ostalo le še dobrih 12 odstotkov posla.Zanima me,kdo je popapal 2350000 evrov!Ali je to lapsus tistega kateri je napisal članek?

  • eosss 12:32 01.marec 2016.

    Ta trasa je tam že od 1972, ko so začeli gradit dvopasovno "avtocesto" od Arje vasi proti Hočam, pred 43 leti je bil po statistiki cca. 1 avto na 15 ljudi in hrup ni bil problem... Danes je problem ta, ...prikaži več da je protihrupna ograja visoka 7,5m !!! betonsko sive barve in NE OPRAVLJA SVOJE FUNKCIJE, saj je hrup še vedno prisoten! Obstajajo bistveno boljše in učinkovitejše rešitve, ampak ne, pri nas je treba izbrat eno slabših rešitev za največ denarja... v tem je problem.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.