Avto /avto/iz-druge-roke
19354 ogledov

Delo na črno: Avtoserviserji bi potrošnikom omejili prodajo motornega olja

Komentarjev 24
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • atamama 09:06 25.november 2023.

    Hahaha, mokre sanje vsakega ''uradnega servisa''. Od kje avtorju vir o prodaji olja? Naj se avtor pozanima ali za preverjanje naroči olje, filtre in ostalo na ''autodoc.com''. In če mu ni dano znanje o zamenjavi ima za večino pogostih avtov ...prikaži večv navodila in film (za talibane). Sicer pa bi tudi jaz skočil v luft pri takih zaslužkih....kot recimo menjava 4 l. olja dexos2 86E samo olje, ki ga kupiš preko spleta za 24E kot primer. In kdo je tu neumen in se izogiba ''uradnemu servisu'' in zakaj?

  • rd2dmk2 09:30 25.november 2023.

    tile avtomehaniki naj se raje zapeljejo v špar in tuš (ja prav ste prebrali ) in tam pogledajo kolk stanejo kanistri 4 ali 5 litrov olja valvoline, total in castrol, ki se v teh trgovinah da kupit. in potem naj ...prikaži več po taki ceni ga prodajajo. me zanima kolk stane 200 l sod olja za mehanika? glede na maržo, ki jo zaračuna, bi ure za delo kamot bile zastonj. in za povrh, slišal sem za uradni servis, ki je zbiral odpadno olje iz novih avtov po prvem sevisu na par tisoč km in ga prodajal strankam.

    • djdj 10:29 25.november 2023.

      Meni mehanik dovoli prinesti svoje olje. Če bi kupil pri njemu je 35€ liter!

    • rd2dmk2 10:45 25.november 2023.

      vsako leto sam servisiram vrtno kosilnico. tudi zamenjam olje, pa snežno frezo in še prekopalnik. in sedaj naj hodim po olje k nekim avtomehanikom ali pa v trgovini pišem formularje. čemu? in ko tako se hrvati bunijo in kažejo na ...prikaži veča EU ja ti so res neki ljubetilji narave in okolja. ko pa pridejo z njihovi starimi VW transporterji in podobno kampersko kramo, pa menjajo olja kar na parkiriščih v naravi. le kje dobijo olja, če imajo take stroge predpise ? v lidlu na odelku sončnično jedilno olje?

  • Željko 12:40 25.november 2023.

    Zelo dober predlog avto serviserji! Če uspete z predlogom, magari predlagajte tudi da se prepove prodaja gasilnih aparatov za ljudi. Ker potem lahko gasijo na črno in ozirajo delo gasilcem. Bumbarji

  • Avatar Zoran
    StarMačk 10:00 25.november 2023.

    Slovenski, bosanski, madžarski in na vse zadnje tudi srbski obmejni trgovci s tovrstno ponudbo si že manejo roke in upajo, da ti hrvaški bizgeci s svojo pobudo dejansko čim prej uspejo, ha, ha, ha...

  • Avatar Suli
    Suli 11:32 25.november 2023.

    Samo enkrat so mi na Oplu menjali olje in filter (s popustim) 90€ in nikoli več! Naslednjič pri drugem mehaniku ISTO olje in filter 36€. In potem naj bom jaz nor in vozim na uradni servis, da me dobesedno lupijo?🤔

    • Avatar Leon
      Leon 15:06 25.november 2023.

      V kolikor želiš uveljavljat garancijo moraš opravljati servise na uradnih servisih . Za stare gare ni problema.

    • Avatar Suli
      Suli 16:35 25.november 2023.

      &Leon; se pravi legalno odiranje po tvoje🤔

    • Avatar Leon
      Leon 17:16 25.november 2023.

      Suli ...za šajterge ne rabiš uradnega servisa😁

  • ico8 13:05 25.november 2023.

    Nekaj je pa vseeno zanimivo! Nihce ne omenja kje konca v domacih garazah in pod kozolci zamenjano staro motorno olje. Kje je mozna uradna oddaja, me sprasuje sosed, ker so mu dosedanji oljni "odpad" na makadamski cesti pred hiso asfaltirali. ...prikaži več Prej so mu se poznani nosili staro olje za polivanje po cesti: " A ves, super zadeva, da se ne kadi vec za avtomobili..." Drugace je pa zagrizen pripadnik Zelenih s pasnikov! (Kako recete debelemu veganerju? Biokanta!)

    • Avatar Leon
      Leon 15:04 25.november 2023.

      V mehaničnih delavnicah so nekoč kurili odpadno olje za ogrevanje .

    • optimist11 15:40 25.november 2023.

      Ja kam pa vozite olje od cvrenja , peke rib ? Ne zbirate in potem odpeljete na ekološki otok?

    • ico8 18:39 25.november 2023.

      Mist11, ti ga verjetno mesas med dizel za golf zogico-II…

    • optimist11 18:43 25.november 2023.

      ICO8- pa na tak način zbiram in oddajam olje že deset let. Iz tvojega razmišljanja se vidi da si res pri....vno bitje.

  • roberto8 19:53 25.november 2023.

    In ???!!!, Da bi oni nato lahko špilali zlatarje al kako!!???

  • zebec 17:24 25.november 2023.

    Niti novega avta ne peljem več na pooblaščeni servis. Prvič samo lupajo drugič ne zamejajo vseh filtrov pri 40.000km še potegnem oginal filter ven. Sam fajn računajo

  • Toma 18:23 25.november 2023.

    Ne bo šlo! Olje potrebujejo tudi razne kosilnice, raiderji in to več kot samo 1l. Pa veliko se uporablja 5l pakiranje… Če že, pa kupiš 1l in odneseš v avto, greš po drugega, tretjega… Tako sem jaz čez mejo nosil ...prikaži več rezervne dele brez plačila carine ;-)

  • Karnekaj 09:45 26.november 2023.

    Barabija, zgodovina se ponavlja samo ovcam ne ostane nic v spominu. Laif je en velik nateg vkljucno s podnebnimi igrcami da ovce cuzajo. Cloveski vpliv na naravo je tako majhen da se ga niti neda izracunati

  • sandi76 19:46 25.november 2023.

    Popolnoma razumem situacijo. Uradni serviserji dobijo 200l sode olja po 1 eur /l, nam potrošnikom pa zaračunajo 10 x ceno . Ni čudnega, da se servisi borijo za čim večji dobiček !

  • Kmodri 23:41 25.november 2023.

    Pohlepni Hrčki!

  • Avatar torolino
    torolino 14:59 25.november 2023.

    V avstriji sem to doživel že pred 10 leti. Samo 1 l na osebo.

    • Avatar Leon
      Leon 15:07 25.november 2023.

      Takoj so te prepoznali ....🍺🍺🍺

    • Avatar torolino
      torolino 16:03 25.november 2023.

      Kreten zapečkarski, ki je prišel samo do debele berte se je vmešal. 🤡Bilo je na Dunaju, kjer sem kolegu opravil servis na motorju.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.