Slovenija
23459 ogledov

Neverjetno, na kaj moraš pristati, ko najemaš stanovanje

Komentarjev 25
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar luckyss
    luckyss 08:08 08.januar 2023.

    Če oddajam stanovanje, je moja stvar, koga bom vzel...Lahko pridejo v poštev npr. tudi le samske blondinke med 20 in 40 let.. Je pa res, da tega ne smem napisati kot pogoj. Nihče pa me ne more prisiliti da vzamem ...prikaži več na stanovanje nekoga, ki mi ne ustreza.. In med pogoje lahko mirne duše napišem ateist ali nekadilec ali, da ni lovec npr..

    • DS 09:16 08.januar 2023.

      Lucky, si pravi moralni bankrotiranec. Zagovornik diskriminacij, kraj, vojn.

    • vzev 09:26 08.januar 2023.

      luckyss, točno tako. Koga vzameš v lastno nepremičnino, ti ne more nihče pogojevati. Zakaj bi vzel nekoga za katerega veš, da se z njim ne boš razumel, ker imaš popolnoma nasprotna prepričanja kot on. Isto, je ko se nekoga zaposluje. ...prikaži več Imaš celoten mlad kolektiv tam okoli 30 let, potem bi pa moral vzeti nekega, ki je nad 50? Že takoj veš, da se bo takšne oseba težko vklopila v kolektiv.

    • DS 10:15 08.januar 2023.

      Eno je, koga vzameš v nepremičnino. Drugo pa je, da napišeš oglas, ki diskriminira po spolu, starosti, verski usmeritvi, itd.

    • vzev 10:42 08.januar 2023.

      In kaj to spremeni? Samo, da zato ker tega ne smeš napisati v oglas, pomeni da na koncu zapravljaš čas sebi in tistemu, ki želi najeti. Če nekoga ne želiš, mu stanovanja tako ne boš oddal.

    • DS 11:34 08.januar 2023.

      Se strinjam, da se po nepotrebnem zapravlja čas. Ampak - namen protidiskriminacijskih zakonov je v tem, da se v družbi do določenih skupin ne ustvarja vtisa manjvrednosti, izključenosti, ali celo agresije. Da ne pride potem do stanja, kot je bil ...prikaži več v Nemčiji v 30. letih - da je sovraštvo do določenih družbenih skupin normalizirano in da se potem to širi v družbi.

    • poki 11:43 08.januar 2023.

      Sm te vidu na kurah kaj tm delaš tm je tema a kej veš a je putko že kej odpakiru tiste tahude bombice.

    • Avatar lu.ckyss
      lu.ckyss 14:01 08.januar 2023.

      V kratkem bo verjetno napadel z "Iskanderji" ..višina leta 50 km, doseg 500km hitrost 7 macha..Ali pa bo z njimi počakal do takrat ko bodo iz Belorusije krenili na Kijev...Ampak "tahude" so "sarmat" medcelinske...

  • Avatar NickMason
    NickMason 09:42 08.januar 2023.

    Pa da si nakopljem težavo sam sebi ,če ne bi dal pogojev.Komur ne paše bo moral kupit ,ker če si najemnik boš sprejel pogoje ,tako je bilo in bo

  • Luksi 10:11 08.januar 2023.

    Ta zagovornik naj najprej vloži nekaj 100 tisoč eur v stanovanje, potem pa naj kar odda cigotom ali migrantom.

  • karantanc56 11:02 08.januar 2023.

    Moje stanovanje - moja pravila!!!

  • rd2dmk2 09:26 08.januar 2023.

    tole v članku je malo čudno. spol si ne moremo izbrat. malo morgen. vero si ne moremo izbrat malo morgen. status si ne moremo izbrat ( ločen, samski, itd ) si ne moremo izbrat malo morgen. torej kje je problem ...prikaži več ? me zanima ali tile čuvaji enakih pravic bi tudi se utaknili , če bi napisal da nočem sprejet prostitutk in dilerjev drog. na konec koncev kaj pa koga briga. dobil sem bolj ugodno ponudbo. nisi sprejet. adijo.

  • onxxx 13:15 08.januar 2023.

    Ko oddajaš svoje lastno stanovanje pač postaviš pogoje kot hočeš. Če pa komu kaj ne paše-adijo in pojdi mescu naj ti ga zgradi.

  • miho 10:21 08.januar 2023.

    Vero in politično prepričanje lahko spremeniš in to zelo hitro. Tudi noseč ti ni treba biti - nosečnost je stvar izbire.

  • Avatar Zala
    Zala 16:33 08.januar 2023.

    Svojo lastnino bi oddajala pod svojimi pogoji. Kaj bi si o mojih pogojih mislile razne inštitucije, ki niso z ničemer prispevale k nakupu, je njihova stvar. Me ne zanima. Dokler sem bila doma je bila beseda staršev zadnja. Dokler si ...prikaži več pod najino streho, bo po najino. Ko boš na svojem, boš ti postavljala pravila. Tako v življenju je.

  • Soljatar 11:40 08.januar 2023.

    to nič neverjetno ampak popolnoma normalno...probajte v Švici najet stanovanje, je skoraj težje kot dobit službo...

  • Bojan Lavrencic 16:28 08.januar 2023.

    Ta zakon v bistvu nicesar ne spremeni. Lastnik bo pac napisal oglas brez teh pogojev, ki pa jih bo seveda sam pri sebi uposteval ob ogledu in pogovoru. Kar je popolnoma jasno in tudi razumljivo. Edino kar se z tem ...prikaži večm doseze je to, da doliceni ljudje izgubljajo cas z iskanjem ustreznega stanovanja pri lastnikih , ki jim nikakor ne bodo odali stanovanja. V praksi dejansko taksen zakon najvec skodi ravno tej skupini ljudi za katere pravijo da naj ni jih scitil.

  • andrej084 16:26 08.januar 2023.

    Tisti, ki ne pristaja na pogoje najema, naj si kupi svoje stanovanje in ga lahko da nato v najem brez pogojev.....

  • robi2107 16:32 08.januar 2023.

    Tudi socialni stan je še kako issue. Klošar ti bo iz stanovanja naredil klošarsko luknjo. Urejena, zaposlena oseba, manj verjetno. Ni pravilo, največkrat pa je dober indikator, da boš imel s takim manj problemov. Da ne govorim o pijancih ipd. ...prikaži več Tudi otroci so lahko težava. Niso nič krivi, vendar pogosto kaj uničijo. Porišejo zid, obtolčejo pohištvo ipd. Tudi žival lahko naredi škodo. Vse to je treba upoštevati. Oddajanje ni charity, pac pa posel. In posli imajo svojo računico.

  • robi2107 16:51 08.januar 2023.

    Če bolj butast pa je očitek diskriminacije "osebna okoliščina premoženjskega stanja, ko je najemodajalec navedel, da ne želi socialno šibkih najemnikov..." Ja pizda, kdo pa hoče reveža v stanovanju, da bo potem vsak mesec stokal glede plačila najemnine in stroškov???? ...prikaži več Za take naj poskrbi država s socialnimi stanovanji oz. namestitvami. Država si lahko privošči, da bo nekomu subvencionirala najemnino ali stroške, zasebni najemodajalec pa sigurno ne. Pa še država ne pozna kaj dosti milosti.

  • vojko19 16:25 08.januar 2023.

    Bratstvo in edinstvo smo pokopali 1991. Privatna lastnina je sveta v demokraciji, tako so tolmačili, demokrati, ki sedaj vladajo

  • bobubob 17:32 08.januar 2023.

    Tudi vpletanje takih nesmislov, kot je vrsta razloga za zavrnitev kandidata, je eden od razlogov, zakaj je toliko praznih stanovanj. Le v kaj se bo še vtaknila država? Morda v to, kako naj izgleda trgovec, pri katerem smem kupiti kruh??

  • robi2107 16:23 08.januar 2023.

    Vera ni nepomembna. Nič nimam proti muslijem, ampak če si on(a) na sektetu rit umiva iz flaše, je lahko to vir mokrote po tleh. Potem pa malo taca po tisti vodi (s tem da podplati nikoli niso čisti, ker ne ...prikaži več morejo biti) in to raznosi po stanovanju. Isto sranje je, če si ne obriše rok po umivanju in potem vse kaplja od njih. Kako izgledajo tla po par dneh, ni treba pojasnjevati. Bolj nemarnim in tistim, ki radi živijo v svinjaku, to ni za mar, normalnim ljudem, ki bi imeli radi čisto, pa je.

  • Kmodri 15:08 08.januar 2023.

    Samo moralno dno brez empatije! Žalostno.

    • robi2107 18:56 08.januar 2023.

      Kmodri, nima to veze z empatijo, pač pa z računico. Vzemi na stanovanje gradbenega delavca, ki dela pri gazdi in ki se po šihtu malo poveseli s prijatelji ob par pirčkih. Pa kadilec naj bo po možnosti. Pa ne pozabi ...prikaži več mu v stanovanje dati novo opremo. Boš potem povedal.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.