Magazin /magazin/lepota-telo
1922 ogledov

Elektronska cigareta škodi takoj

Komentarjev 10
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • rocco_si 21:21 17.januar 2013.

    Upam, da tole ni preveč reklame, ampak tale zadeva se prodaja tudi na www.elektronske-cigarete.si, tako, da jo lahko na tej strani dobite za 29,99€ z brezplačnim polnilom.Je pa stvar zanimiva. Jaz sem jo dal za probat parim kolegom ...prikaži več (strastnim kadilcem) in so vsi navdušeni.

  • MatejD 17:20 08.november 2012.

    Poleg tega pa še nobena analiza tekočin ni potrdila niti približno toliko škodljivih snovi, kot jih nastane pri izgorevanju navadne cigarete. Tej je namreč 4000+ in vsaj 13 znanih kancerogenih. Več o tekočinah si lahko preberete na:http://www.pyursmoke.si/o-etekocinah/

  • sevilen 08:23 06.september 2012.

    Da sem prenehal kaditi, sem nekaj časa uporabljal elektronsko cigareto smokeless. Ne vem ali je bila škodljiva ali ne, ampak po elektronski cigareti nisem nič kašljal kot sem prej, pri običajni. Uporabljal sem jo dobre pol leta, potem tudi to ...prikaži več opustil. Vendar zelo dvomim, da mi je nekaj mesecev uporabe smokeless tako škodovalo kot predhodno kajenje klasične cigarete. Sicer se pa tobačna industrija trudi na vso moč, da karkoli pride na tržišče, ki lahko potencialno zmanjša število uporabnikov klasičnih cigaret, uniči ali demantira.Kakorkoli, jaz sem vesel, da sem prenehal s kajenjem po zaslugi smokeless.

  • Lenka 10:26 01.oktober 2012.

    E-cigareta: druga stran zgodbe atenske raziskaveTovrstne medijske objave s senzacionalističnim tonom in netemeljitim poročanjem v številne uporabnike elektornskih cigaret morda povsem neupravičeno vlivajo strah. Po tovrstni objavi je namreč vedno slišati zaskrbljena vprašanja mnogih uporabnikov, ali je e-cigareta ...prikaži več dejansko bolj škodljiva od tobačne. Mnogo se jih od e-cigarete celo odvrne in se zateče nazaj k tobačni! Zato se zdi nujno, da slovenski javnosti predstavimo tudi drugo stran zgodbe, ki razkriva več dejstev o raziskavi in njenem ozadju. Spodnje besedilo je prirejeni prevod avtorja združenja TVECA, ki si prizadeva, da bi elektronsko cigareto predstavilo na čim bolj nepristranski način. TVECA je bila ustanovljena z namenom, da bi priskrbela znanstvena dejstva o e-cigareti. Obenem želijo preprečiti nenadzorovano pronicanje senzacionalnega dezinformiranja, pogosto podprtega s strani farmacevtskih ali tobačnih lobijev.Atenska raziskava in njeni izsledki:<br

  • jaan 11:18 23.maj 2013.

    Predlagam, da si preberete mit št. 3 na http://www.eco-vivo.si/ucni-center/miti-in-resnice-o-e-kajenju/

  • MatejD 17:16 08.november 2012.

    Tudi sam sem prenehal kaditi s pomočjo elektronske cigarete. Uporabljam model Joyetech eGo-T, ki sem ga kupil v spletni trgovini PyurSmoke in sem zelo zadovoljen. Zdravstveno stanje se mi je v 5ih mesecih precej izboljšalo. Nič več kašljanja ponoči, kratke ...prikaži več sape, popravil se mi je okus in vonj, kondicija,... Skratka same pozitivne stvari za enkrat. V tem času sem tudi marsikaj prebral na to temo in poudariti je potrebno, da velja trenutno stanje, da se ne ve ali elektronske cigarete škodijo ali ne. V tem trenutku ni izvedene niti ene resnejše raziskave, ki bi lahko dale kake konkretne odgovore. Vsa mnenja so zato precej subjektivna.Sam verjamem, da elektronske cigarete škodijo manj. Predvsem zaradi tega, ker so sestavine tekočin jasno znane in jih vsakodnovno uživamo v hrani, z izjemo nikotina. To je propilen glikol ali rastlinski glicerin ter arome. Arome v tekočinah za elektronsko cigareto so prav tiste, ki se uporabljajo v prehrambeni industriji. Poleg tega, pa še nobena

  • Matej Vrabec 00:39 08.avgust 2013.

    Tale novica je navadno metanje peska v oči ljudem in je povsem zavajujoča. Raziskava v Atenah ni pokazala popolnoma nič novega, razen mogoče to, da kitajski modeli elektronskih cigaret, s kitajskimi polnili dvomljivega izvora nekoliko škodijo organizmu. Koliko v resnici ...prikaži več škodijo? Mnenja sem, da približno toliko, kolikor škodijo mehurčki v Radenski. :o) Obstaja ogromno drugih raziskav, uglednejših ustanov, ki trdijo, da elektronske cigarete priznanih proizvajalcev, kot je npr. družba OVALE, ne škodujejo popolnoma nič.Zakaj torej toliko negativizma do elektronske cigarete v Atenski raziskavi? Enostavno. Raziskavo je financirala grška vlada, katere država je v popolni krizi, veliko ljudi pa se odloča za prenehanje kajenja oz. prešalta na elektronke. Državni proračun pa je z vsakim prenehanjem kajenja občutno lažji. Kako to preprečit? Jasno, financiramo raziskavo na lastni univerzi in neglede na rezultate raztrobimo ljudstvu da je zadeva nevarna.... bog jim pomagaj.V

  • aya0aya 14:41 07.januar 2014.

    Toliko polresnic in prirejenih mnenj se zadnje čase pojavlja, da izgleda, kot da si svetovne zdravstvene organizacije naravnost želijo, da tisti, ki ne zmorejo prenehati kaditi, tega zares ne bi nikoli storili, kaj šele, da bi zamenjali razvado z manj ...prikaži več škodljivo in prijaznejšo do njih samih in okolice. Kdo in kaj je za tem, lahko ugibate. Tudi naši strokovnjaki poudarjajo eno in edino dvomljivo raziskavo, medtem, ko poplavo vseh drugih, ki pokažejo vse prej kot hudo škodljivost, ignorirajo. Javno mnenje o tem se vendar ne more zanašati le na mnenje enega človeka, ki je pravzaprav le prevod vnaprej pripravljenih mnenj, ki delajo biznis farmacevtom. Če bi kdo želel poklepetati z neodvisnimi končnimi uporabniki, ki si od tega ne obetajo nobene koristi, je pravi kraj http://slo-vaper.mojforum.si/

  • Lisa577 16:14 26.maj 2016.

    Elektronske cigarete za odvajanje od kajenja - http://bit.ly/1qLzRWN

  • Lenka 10:29 01.oktober 2012.

    Žal spodnji komentar ni objavljen v celoti. Če vas zanima, celotni prispevek (prevod) najdete na http://www.smouchi.com/?page=vsebina/novice.html

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.