Slovenija
29 ogledov

Fištravec med dvema ognjema

Komentarjev 3
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MZupan 21:51 23.november 2013.

    Prvo kar bi rad povedal. Proti "romski" (prava beseda v slovenskem jeziku, ki označuje ta narod, se začne na c.. in obstaja v slovarju, medtem ko beseda "rom" pomeni okvir) gostilni nimam nič. Pravzaprav bom z veseljem šel kdaj tja ...prikaži več jest oz. sva s kolegom že dogovorjena, da greva. Zdaj pa k bistvu... Sem hodil v osnovno šolo v del mesta, kjer je bila naseljena večina Romov (kje je to, bodo Mariborčani vedeli). Bil sem tepen na dnevnem redu, ker so me izsiljevali (Romi) za denar, ki ga seveda kot učenec nižje osnovne šole nisem imel niti za čigumije. Enega Roma se še posebej spominjam, ko me je davil, medtem, ko so me trije drugi (vsi starejši od mene) držali. Čez nekaj let berem v štajerskem tedniku 7D, kako je ta Rom imel "Pristno cigansko poroko" (citiral sem naslov iz 7D, da mi ne bo kdo očital ksenofobije). Kako sem se spomnil? Tiste face, ki me je davila, preden sem izgubil zavest, ne bom nikoli pozabil. Aja.. V šoli niso naredili nič za zaščito ljudi pred takšnimi incidenti,

  • MZupan 21:51 23.november 2013.

    Torej..V šoli niso naredili nič za zaščito ljudi pred takšnimi incidenti, policija ni nikoli naredila nič.. Nič od nič... Samo plastično sem hotel opozoriti, kakšne izkušnje imajo lahko ljudje z Romi. Nobenega ne sovražim, prijetno mi pa ni ravno pri ...prikaži več srcu, ko me kateri poskuša fehtat.

  • zztop 22:59 23.november 2013.

    Edino Francozi si upajo narediti red v svoji državi, kar se tega tiče. O integraciji in nestrpnosti govorijo ponavadi tisti, ki nimajo blage veze s to tematiko in živijo 50 kilometrov od ciganov. Tako je pri vsem v naši deželi. ...prikaži več V šolah je pa itak cigo zmagovalc. Njihovo nasilje je ok, to je njihova živahnost in narava. Kva pol če ostale otroke tepejo, mi jih pač ne razumemo in smo vedno nestrpni. Gospa Makarovičeva je dejala, da ji otroc gredo na živce, razen cigančkov !!!! Mislim, halo? Kaj to pomen? ( v oddaji As ti tud not padu).

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.