Avto
1193 ogledov

Izbris kazenskih točk ni potuha voznikom in voznicam

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • ode 17:38 07.april 2017.

    Voznik je pridobil 5 kazenskih točk zaradi prehitevanja vozila po odstavnem pasu na avtocesti ter 8 kazenskih točk zaradi vožnje pod vplivom alkohola in je imel v organizmu 0,60 grama alkohola na kilogram krvi (cca 0,28 miligrama alkohola v litru ...prikaži več izdihanega zraka).Če želi voznik, ki je storil omenjena prekrška, izbrisati štiri kazenske točke, se sme udeležiti »Zdravstvenega pregleda s svetovanjem pri osebnem zdravniku«, ker je kazenske točke pridobil tudi zaradi vožnje pod vplivom alkohola. Na podlagi potrdila o udeležbi se vozniku lahko enkrat v treh letih iz evidence izbrišejo 4 kazenske točke. V takšnem primeru si z udeležbo na »Programu dodatnega usposabljanja za varno vožnjo« ne bo mogel izbrisati kazenskih točk iz evidence.

  • pje 17:36 08.april 2017.

    Če končam nek poklic a bom za 5 let moral it nazaj spet v sš. oz. študij? Mislim kake butaste imajo ti v avto šolah. Ko sem izpit naredil je to to in mi ostane do pač starejših let. Mi ...prikaži več smo izpit za avto naredili pri 40 in še več urah vožnje. Danes pa samo, da ima ta mladina 20 ur vožnje in hop že dobijo izpit. Zato pa je tako na cestah, kot je. Problem je najbrž v denarju kako bi še lahko pocecali nas že itak tako revne državljane!

  • Gigiiinjo 08:03 07.april 2017.

    ni problema. naj bojo obvezni..plača se pa naj iz proračuna.. samo to še ki manjka da se bodo kreteni spomnili da boš na vsakih 5 let mogo dat +100€

  • Neprilagojen 08:28 07.april 2017.

    Jaz bi še uvedel psihoteste in 0,0 alkohola. Sami ste si krivi za tako stanje. Najprej ste krivi zaradi kulture na cesti in krivi za to, kar ste izvolili to imate. Sicer pa verjamem da pri slednjem niti ni bilo izbire...

  • zdrej 08:52 07.april 2017.

    Če bi cena bila primerna (tam do 50 €), potem bi si tudi sam plačal to zadevo. Ne pa nekih napihnjenih 150€ pa še svoj avto moraš met. To bi bil vložek v mojo varnost.

  • k0libri 09:39 07.april 2017.

    Grobnik je premalo, predalač? Pri sedanji non-mentaliteti nobeno dirkališče ne pomaga. Egoisti bodo vedno prvo zase porsbeli in za svoje _užitke_.

  • k0libri 09:40 07.april 2017.

    50 bi bil vložek, 150 ni vložek, škoda, ki lahko nastane, razbit avto in uničeno življenje. Ja, res je treba tehtati med 50 in 150.

  • logistika 09:42 07.april 2017.

    V izgradnji je dirkališče Gaj. Bivši Mobikrog pri letališču v Cerkljah. Je že v zaključni fazi.

  • ode 17:42 07.april 2017.

    Zdravniku neseš kakšno klobaso in ti napiše potrdilo, da nisi kronik in da nisi zmešan. To potrdilo (izvid) pošlješ na Ministrstvo za pravosodje na evidenco kazenskih točk, kjer ti 4 točke brez vrašanja izbrišejo.

  • nergač 12:06 08.april 2017.

    predvsem bi tebe morali dati na psihotest

  • Lavdan 14:22 07.april 2017.

    Vzamejo ti pike, te kaznujejo in potem te ogulijo še tile mrhovinarji, ki jim država drži štango in bi jih drugače hudič vzel.

  • Avatar Leon
    Leon 09:02 07.april 2017.

    Če bi imela država resne namene bi zgradila dirkališče za motoriste ,ki bi tam z nekaj praskami in zvito pločevino preverili svoje sposobnosti in limite. Enako bi veljalo za dirkače v avtomobilih .

  • zdrej 11:40 07.april 2017.

    Lej, na srečo kljub že nkaj incidentom nisem imel nsreče. Hvala bogu. Zato mi je tudi to dat enostavno pri teh naših plačah preveč. 150 je bilo s popustom, pa jih takrat nisem mel. 250 pa je uber preveč. Zakaj ...prikaži več morajo pri tem neke divje tržne cene uveljavljat? A ne bi bilo smiselno, da to gre iz proračuna pobranih kazni, seveda ob neki participaciji udeležencev. Sicer pa bi se za to povečini odločati tisti, ki imajo že v glavi pošlihtano, zakaj bi šli na tako zadevo. To pomeni da njihova vožnja ponavadi ne pomeni nevarnosti njim in drugim. Imam kar precej prešofiranih kilometrov za sabo (400k+) in sem doživel marsikaj, preprečil vsaj pet nesreč in eno povzročil. Posledice te nesreče, odpadel pokrov na blatniku in na mojem avtu zvit kos pločevine. Potem te malo strezni, ko se ti take zadeve zgodijo. Pa ko te nehoteno zarotira za 180 stopinj. V kolikor sem spremljal problematiko je bil ta tečaj obvezen za vse nove voznike. In mislim da še je in prav je tako.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.