Avto /avto/na-strom
12351 ogledov

Lestvica: Kako hitro se v resnici starajo baterije v avtih

Komentarjev 13
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • MaloNor 08:25 11.oktober 2020.

    Kapacitivnosti akumulatorjev verjetno niso merili. Kapaciteto pa.

  • blayo 13:19 11.oktober 2020.

    Andej, kapacitivnost in kapaciteta sta dve popolnoma različni lasnosti. Prva se nanaša predvsem na kondenzatorje, meri pa se v... no, boš sam poiskal.

  • Snežinko 08:52 11.oktober 2020.

    Vsaka avtomobilska baterija ima nekaj tisoč celic. Noben ni meril koliko teh umre. Namreč, za Teslo je znano, da so te celice vezane v paketke in če ena umre elektronika tak paketek pač izključi. In nič ne pove uporabniku, dosega ...prikaži več je pa seveda manjši. Znano je tudi, da se to dogaja kar pogosto. Saj menjava baterije res ni tako drago kot včasih, a tudi avti niso in še vedno velja, da ob menjavi izgubiš vse, kar si do takrat prihranil. Pirova zmaga, torej... (in ne mi o ekologiji...)

  • stromar 10:55 11.oktober 2020.

    V angliji je taxist z nissan leaf enko po 500t km zamenjal baterijo, za ostale še ni podatkov da bi menjali, razen 0,0001% na garancijo, ki je večina okoli 8 let ali med 160t in 200t prevoženih km

    • Snežinko 07:31 12.oktober 2020.

      Link!! Brez dokaza samo nakladaš. To si nekje prebral in kar verjameš? hudo... Tudi jaz bi se lahko zlagal, da nekje v ...recimo Nemčiji baterije serijsko menjajo na 100-200kkm. Bi mi kdo verjel brez dokaza? Prav noben, kajne? Pa tudi ...prikaži več - če je samo eden je to bore malo. Če ni podatkov, to ne pomeni, da niso zamenjali ampak da so menjali IZVEN pooblaščenega servisa, kjer so baterije cenejše!!!

    • stromar 18:48 12.oktober 2020.

      Ni edini, tega je na youtube, internetu kolikor hočeš. Kje so pa tvoji linki in dokazi?

  • stromar 08:51 11.oktober 2020.

    V praksi torej najslabša baterija BEV zdrži 3 in ne 2 avta, potem pa še zalogovnik elektrike. Baterije hibridov pa zdržijo samo en avto, pa še vse dvojno, stroški in gorivo, za avtocesto tudi bolj slabo

    • Snežinko 08:55 11.oktober 2020.

      To je res, če smatraš, da je življenjska doba avta tam 5 do 10 let. Jaz sem prejšnjega imel 20 let. Tvoja trditev velja samo, če imaš denarja za stran metat in menjaš avto na 5 let.

    • stromar 09:03 11.oktober 2020.

      Razumem, tvoj je na tepihu v garaži Jaz imam vsak avto preko 10 let in 500t km, za dizle dal premoženje samo za gorivo in stroške, z BEV v 2 letih 100t km in skupaj 100 eur za servisa, elektrike ...prikaži več iz MSE. Ta raziskava samo potrjuje, da so že starejše baterije zdržale 2 avta, lahko brez težav tudi tvojih 20 let in 500t km, nove pa 2x toliko, samo avto bo treba vmes parkrat menjati. Snežko ti se samo drži tdi, servisi, naftni šejki in država te ljubijo

    • blayo 13:21 11.oktober 2020.

      Snežinko, cajti ko smo imeli pralni stroj 30 let so mimo. Živimo v potrošniški družbi. Ne pravim da je to OK, ampak tako pač je...

    • Snežinko 07:33 12.oktober 2020.

      Nu nujno. Obstajajo "pralni stroji", ki še vedno držijo 30 let. :-). Stromar, saj "zdržijo". Koliko km pa noben ne ve, ker jih redkokdo prazni do konca, kajne?

    • blayo 14:03 12.oktober 2020.

      "Ne nujno" pomeni "zelo malo".

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.