Slovenija
3675 ogledov

Kar 80 odstotkom odraslih prebivalcev Slovenije primanjkuje tole

Komentarjev 7
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Iuckyss
    Iuckyss 16:29 22.november 2023.

    Ta članek dajte pod oglasno sporočilo...

    • mph2 17:15 22.november 2023.

      Ampak ima vse rep in glavo in se ujema z mojimi podatki, čeprav sam jemljem dvojno od tega.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 17:44 22.november 2023.

      Glej, telo lahko absorbira le določeno količino vitamina naenkrat in z jemanjem dodatkov lahko si porušiš ravnovesje..V glavnem ljudje sebi z jemanjem raznih tovrstnih dodatkov bolj škodujejo kot koristijo..Pozimi pač poješ kakšen rumenjak ali ribo iz konzerve več in to ...prikaži večo je to.. Tisti, ki so več zunaj pa itak nimajo tovrstnih težav niti pozimi..Če imaš večkrat simptome blage gripe je to lahko zastrupitev z D vitaminom..

    • mph2 18:06 22.november 2023.

      Da prideš do toksičnih vrednosti bi moral jemat večkratnik 10.000 vsak dan daljše obdobje. Sam ga jemljem 4000 do 8000 že leta, redno sicer kontroliral, večinoma imam med 140 in 200 nmol v krvi. do priporočene vrednosti so prišli z ...prikaži več analizo ljudi, ki živijo ob ekvatorju, kjer je izpostavljenost ala predniki. Je pa tudi res, da mi ga sonce, tudi, če sem cele dneve zunaj, mikro generira, potrjeno laboratorijsko. Mislim pa, da je za večino v tem časovnem pasu idealno 4000 IU. Občasno pa kontrola.

    • Avatar Iuckyss
      Iuckyss 18:58 22.november 2023.

      Jemanje nad 4000 μg baje ni priporočljivo, običajno pa je zastrupitev pri večini ljudi nastopi nad 10 000 μg..Stvar posameznika...Sicer pa si bliže zastrupitvi kot pomanjkanju, ki se šteje pri vrednostih pod 20 nmol/L. Ampak vsak ve zase najbolje...

  • Avatar Pantani2
    Pantani2 19:23 22.november 2023.

    Jaz s tem nimam problema.Bil danes dobro uro na soncu!!!

  • miha.z 06:26 23.november 2023.

    Spet reklame...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.