Avto
5048 ogledov

Kolikokrat policijski radar v resnici izpiše napačno hitrost?

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • moni.colnik 07:46 08.april 2017.

    Sem že vse probal, od tega da sem slikal policiste, ker so me narobe ustavili, ustavili na nevarnem odseku, do tega da nisem želel prevzeti zapisnika, ... nič ne pomaga drugega, kot da poznaš policista.Ti gre pa malce ...prikaži veče na smeh, ko te ustavi MILICA v Srbiji v Yugotu ... na 1320m razdalji ...odšel z opominom, in dal nekaj "za uspomenu".Mene bi bolj zanimalo kar sem pred leti bral v nekem uradnem listu nek pravilnik o merjenju za policiste, ki se ga spomnim le delno: če policist kontrolira vozila, ki vozijo v obe smeri, vas mora kot dokazilo nujno slikati, da se z merilcem iz roke ne sme meriti in tudi ne prislonjen na vrata od avtomobila, ampak le na nekem stojalu, al nekaj takega ...bi bil vesel če bi nekdo dodal kakšen link na ta pravilnik ...

  • tomaz 11:32 08.april 2017.

    Tudi sam sem malo nezaupljiv do teh merilcev. V Srednji vasi so mi namerili 84/h km, čeprav sem pri tabli naselja pogledal na števec in ime, nekje okoli 55 km/h. Me je pa ravno v tistem trenutku prehitevala ene R5. ...prikaži več R5. Objasnil sem policistu, da je verjetno tistega meril, da jaz res nisem šel 50t, ampak zagotovo pa manj kot 60. Nič ni pomagalo, še le pritožba na sklep sodnice me je rešila kazni.

    • Papaja Popi 14:34 08.april 2017.

      Podobno se je meni isto naredilo na avtocesti iz morja proti Ljubljani.Šli smo sicer 180, ko smo opazili radar smo zmanjšali na 150 vendar nas je v trenutku meritve nekdo prehiteval PO DESNEM PASU, sigurno 180 , in ker ...prikaži več nas je bilo v avtomobilu več oseb, je policaj pogruntal, da je meril tistega na desni in ne nas.In namesto, da bi lovil tistega, ki je prehiteval po desnem pasu , nas je spustil.Smo pa delali prekršek v vsakem slučaju.

  • Avatar Leon
    Leon 09:48 08.april 2017.

    Če je torej vaša izmerjena hitrost ravno za kakšen kilometer presegla mejo čez nižjo kazni, se morate zavedati, da je v to že vključena toleranca, in da ste v realnosti peljali še hitreje.To ne drži ! Te tolerance si ...prikaži veči policaji sproti izmišljajo in najbolje v kolikor ste prepričani ,da se vam godi krivica NE PODPISAT ZAPISNIKA ! Naj vas imajo radi in vam dokažejo .

  • Avatar AtaAufbiks
    AtaAufbiks 14:33 08.april 2017.

    Policaje ne zanima, če radar prav meri, njim je najbolj važno, da napišejo položnico!

  • zdrej 08:46 27.oktober 2017.

    Radar in lidar nista merilni napravi ampak indikatorja hitrosti. Zato pa je potrebna varnostna razlika.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 11:26 09.april 2017.

    Ce bi bile kazni tam reda velikosti 50, 100 EUR bi se strinjal z radarji in kaznovanjem, ko so pa kazni po 500, 1000 EUR pri povprecni placi 1000 EUR je pa jasno, da je v Sloveniji nekaj hudo narobe. ...prikaži več Jaz ne vem kako lahko zakonodajalci in policaji mirno spijo, jaz vem, da ne bi mogel! Človek človeku zmaj, sram naj jih bo!! Fašisti!!

    • zdrej 08:59 27.oktober 2017.

      Se strinjam, kazni so obupno prevelike. Samo kaj ko pa je človek samemu sebi zmaj, in če mu rečeš, vozi nekako po omjitvah, pa te grdo gleda. Zato pa podpiram idejo postopnega zviševanja kazni. Začeti bi se pa morale tam ...prikaži več pri 50€, končati tam pri 5k€. Pa da ne bo pomote, dobre avte si lahko privoščijo tisti z dosti dnarja in takim 50€ ne pomeni čisto nič, nekdo, ki pa bo občasno malo prehitro peljal, pa tudi ne bi smel biti problem, če ga dobijo.

  • Avatar čavez
    čavez 09:22 08.april 2017.

    Pri nas velja, če te je z ritjo pomeru boš plačal.

  • Janez_53 15:41 08.april 2017.

    Ne morejo ti napisati položnice, če voziš po pravilih!!!

  • JT_Thomas 16:16 08.april 2017.

    Kaj meni dokazuje, da je hitrost na laserski pištoli RES MOJA in ne od koga drugega, ki se je recimo par sekund prej ali potem peljal mimo??? NIČ! Ker je policaj rekel tako. Pa vemo, da so policaji tudi ljudje, ...prikaži več ki se kdaj zmotijo (da ne rečem kaj hujšega). Po mojem so ta merjenja z laserskimi merilci najmanj nefer, če že niso nezakonita.

  • Papaja Popi 14:34 08.april 2017.

    Podobno se je meni isto naredilo na avtocesti iz morja proti Ljubljani.Šli smo sicer 180, ko smo opazili radar smo zmanjšali na 150 vendar nas je v trenutku meritve nekdo prehiteval PO DESNEM PASU, sigurno 180 , in ker ...prikaži več nas je bilo v avtomobilu več oseb, je policaj pogruntal, da je meril tistega na desni in ne nas.In namesto, da bi lovil tistega, ki je prehiteval po desnem pasu , nas je spustil.Smo pa delali prekršek v vsakem slučaju.

    • zdrej 09:00 27.oktober 2017.

      No in se ti zdi fer, da si okrog prinesu policaja?

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.