Slovenija
31365 ogledov

V Tolminu 10 tisoč tujcev, gostincem pa kazen, ker so bili napisi v angleščini

Komentarjev 44
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar olor
    olor 07:32 18.avgust 2017.

    Pravilno, če smo že v Sloveniji naj bodo napisi v slovenščini, nato pa še v drugem jeziku. PRAVILNO!!!

  • jerneja45 11:51 18.avgust 2017.

    Jaz pa mislim, da je prav tako. Najprej naj bo napisano v slovenskem jeziku, takoj spodaj pa v tujem. Morda bi res lahko inšpektorici samo ustno opozorilina napako in zahtevali takojšnji popravek, saj tukaj ni šlo za prodajo brez računov.

  • anka 11:40 18.avgust 2017.

    sej to velja po celi sloveniji, da je vedno bolj poudarek na tujih jezikih, slovenščina je zadnja na vrsti! že samo kolko deklaracij na raznoraznih izdelkih, ki jih dobiš po trgovinah, je samo v tujem jeziku (kot npr: nemščini itd),slovenščina ...prikaži več pa kot da ne obstaja?!?! pa kje živimo?!?! po raznoraznih voščilnicah, karticah, piše: happy birthday, happy new year, congratulations itd; moraš met že srečo da ti kje piše srečno novo leto... osebni zdravniki, uradniki, ki sploh ne obvladajo slovenščine?

    • Avatar praufo
      praufo 14:34 18.avgust 2017.

      anka, vse to piše, da bi še kdo drug razumel kaj piše, pa pojdi malo v tujino, kaj je tam drugače, gremo se turizem ... smešno je, da v tej državi ne obvladamo treh ali še več tujih jezikov, čeprav ...prikaži več smo na prepihu ... ne mi smo mi, mi govorimo slovenačko, ampak turisti se niti pod razno ne bodo učili slovenščine

    • anka 15:58 20.avgust 2017.

      oj, nismo se najbolje razumeli: ne moti me da piše magari v vseh jezikih sveta (če slučajno kdo nepredviden pride mimo), moti me to, da izdelki za VSAKDANJO rabo, ki so uvoženi iz tujine, nimajo prilepljene še slovenskega prevoda, da ...prikaži več lahko vsak (Slovenec in tujec) vsaj vidi kaj stvar vsebuje. in sej ne rečem, učimo se tujih jezikov, marsikdo jih tekoče obvlada, a se vedno ne vsak! sama razumem tri tuje jezike (pogovorno, tolk za sporazumevanje) in to ne pomeni da jih tekoče obvladam do potankost

    • Avatar praufo
      praufo 16:35 20.avgust 2017.

      kar se tiče deklaracij na izdelkih in navodila za uporabo, po zakonu mora bit slovenski prevod, morš pa razumet, da je veliko besed ali zvez, ki se jih težko prevaja, največkrat je nesmiselno in tudi nepotrebno ... jest pravim ta ...prikaži več jezik je butični in logično da se ne more tako razvijat, kot veliki, dokler bo, bo, če bo pa treba angleško, bo angleško, mene to ne moti

  • Avatar Mitja Grmovšek
    Mitja Grmovšek 09:14 18.avgust 2017.

    Pravilno. Prvo je slovenski jezik, šele potem tuj!

    • Avatar praufo
      praufo 13:55 18.avgust 2017.

      pa kdo tebe sploh razume, razen tvoj sosed v bloku, turizem se greš lahko tako da govoriš tuje jezike, ali pa samo mahaš z rokami, mogoče celo noga kdaj pride prav

    • matermila 16:36 19.avgust 2017.

      Še v bloku ga vsi ne razumejo,pa imajo slov. državljanstvo.Tam pa vse tiho,nikome ništa.

  • blayo 09:27 18.avgust 2017.

    Itak vsak turist ve katere besede se mora naučiti preden pride v drugo državo in ena izmed teh besed je tudi "pivo"! Če se še tega ne more naučiti, bo pač umrl od žeje. Jebiga.

    • Avatar praufo
      praufo 13:57 18.avgust 2017.

      tvoja filozofija je taka: tukaj je slovenija, kdor ne zna slovnesko, naj se je*be, z eno besedo odličen biznismen

    • blayo 18:51 19.avgust 2017.

      Jaz glede tega nimam nobene filozofije. Je ne rabim. Pivo pa tudi znam naročiti, kamor koli grem...

  • mirror 13:07 18.avgust 2017.

    Inšpektorji naj se raje lotijo črnograditeljev iz višjih slojev, če si upajo. Lotijo naj se tudi smešno nizkih cenitev nepremičnin, ki jih imajo naši eminentni politiki in pravniki.

  • Jagijagi1 14:23 18.avgust 2017.

    Girice lahko lovi vsak Velike pa raje pustiti naj nemoteno plavajo!

  • Sandi 15:26 18.avgust 2017.

    Spoštovani inšpektorji, sprehodite se kdaj ob Ljubljanici - večina napisov pred lokali je v tujem jeziku.

    • blayo 20:01 18.avgust 2017.

      So že bili tam, nič bat. Pa še bodo...

  • evelux 07:18 18.avgust 2017.

    Takšne prireditve in prodaje so zelo dobre in donosne za inkasanstvo slovenske države to potrebujemo tako se dela itak država dobi od zaslužkov tisti ki pa se bori da bo zaslužil pa ni dovolj zaslužek in dajatve ampak ga treba ...prikaži več dodatno skasirat pač nekaj mu najt in hop daj pare. To je slovenija to treba oglaševat da nebo nihšče več prišel.

    • Avatar olor
      olor 07:35 18.avgust 2017.

      si prizadet osebno? Jaz sem bil, ko sem prišel kot gost in napisa ni bilo v mojem domačem jeziku.

    • matermila 16:39 19.avgust 2017.

      olor,bo treba kak tuj jezik naučit.Si bil tako prizadet,da si še danes žejen?

  • Avatar Leon
    Leon 14:18 18.avgust 2017.

    Slovenijo ubija državna birokracija ! Mi ne potrebujemo verskega terorizma ,dovolj imamo svojih birokratskih teroristov ! SRAMOTA !

  • Avatar omega_v6
    omega_v6 10:47 20.avgust 2017.

    No goaspodje inšpektorji zakaj vas pa ne moti,da v 50% ljubljanskih lokalov ne govorijo Slovensko?? Pojdi malo po kafičih in hitro te bo natakar-natakarca vprašala "šta čete popit"??

  • tomaz 11:50 18.avgust 2017.

    Moje mnenje je, da morajo pač inšpektorji izpolniti svojo kvoto in opravičiti svoje delo in zato gredo raje tja, kjer bodo zagotovo z lahkoto napisali nekaj odločb, kot pa da bi šli tja, kjer je to resnična potreba in je ...prikaži večreba in je potrebno vložiti več truda in znanja. Sej če bi se ne vtaknili v jezik napisa, bi se pa v velikost črk, kot je bilo že tudi veliko primerov. Imamo pač zakonodajo, kjer se lovi na vejice, tisto glavno in škodljivo, gre pa mimo ušes in oči.

  • Avatar praufo
    praufo 14:02 18.avgust 2017.

    spet bo gospodarska rast ker smo pač varna država, inšpektorji pa morja malo delat po počitnicah ... slovenija ima morje predpisov, baje 20.000, in za izvajanje so potrebni tudi inšpektorji, ki ima najraje zasebni sektor, ker tam se krade, goljufa, ...prikaži več sploh se pa dela profit, ki ga je treba pobrat ... virus boljševizma je še kar prisoten

  • miro00 15:28 18.avgust 2017.

    kaj pa zdrava kmečka pamet ket pa je ta ??

  • Waltter 11:10 18.avgust 2017.

    Problem je pri tem da je inšpektorat prepljavljen z ženskami ki ne posedujejo nobene normalne logike in sočutje. Vodeb bi znal zelo lepo povedat kaj si predstavljajo in zakaj so nekomu tako fauš da si hoče nekaj zaslužit. Res pa ...prikaži več je da je izgovor o tem da kako naj nekomu dopovejo kaj sploh prodajajo banalen in bi ustrezal vsaj 8 udarcem z bičem. Ja hudiča napiše naj zraven še slovensko - lahko bi se pa ti dve ta zlobni malo sprehodile po ljubljani , piranu, portorožu..

    • Avatar Leon
      Leon 14:21 18.avgust 2017.

      Se strinjam ,da osebe ženskega spola nimajo jajc za opravljanje služb ,ki zahtevajo samostojni ukrep ! To je posledica pravila votline .

    • blayo 20:04 18.avgust 2017.

      Jaz ne vem zakaj bi moral gojiti neko ekstra sočutje do prodajalcev alkoholnih pijač ?

    • matermila 16:41 19.avgust 2017.

      blayo,pivo je zdravo.Malo pogooglaj.

    • blayo 18:50 19.avgust 2017.

      Leskova šiba je tudi zdrava...

  • Avatar praufo
    praufo 20:43 18.avgust 2017.

    vse lepo in prav, butični jezik slovenščina za butično državo slovenijo, ampak naj še enkrat napišem, smo na prepihu evrope in praktično bi skoraj vse moralo biti dvojezično, folk iz tujine nas obiskuje, pa če se še tako trudimo, da ...prikaži več se nebi šli turizma, tega bi se morala zavedat oblast in zmanjšat nesmiselno in nepotrebno birokracijo, zato država ni nič bolj urejena ampak samo bolj komplicirana

  • mici79 10:40 19.avgust 2017.

    Saj gospa podjetnica ni plačala kazni, torej v čem je problem tega članka? Prav, da so jo opozorili. Vsi bi samo kasirali, predpisi pa nikogar ne brigajo. Če so se gostinci tako pripravljali na turizem, ki jim bo prinesel toliko ...prikaži več dobička, bi lahko pripravili še dvojezične napise. A tistih slabih 2000 slovenskih turistov pa ni vrednih napisa v svojem jeziku?

  • matermila 16:44 19.avgust 2017.

    Moral v zapor, a ministrstva to ne moti. Z enako plačo še vedno hodi v službo! A to pa nikogar ne moti?

    • Senior 11:02 21.avgust 2017.

      Državo nam vodijo BUTALCI, zato pa je tako, kot je!

  • matermila 16:28 19.avgust 2017.

    Pa recimo,da je imela inšpektorica prav.zdaj pa sledi vprašanje za vse ,ki striktno zagovarjate slovenščino,kot primarni jezik v Sloveniji(ne glede na to,da je v tem primeru bilo prisotnih 10 tisoč tujcev).Kako mi boste pojasnili dejstvo,da velika večina priseljenih državljanov Slovenije(iz ...prikaži več južnih republik),ne zna ali noče govoriti slovenščine,pa naj bodo to zdravniki,pometači cest,inžinerji v proizvodnji,da o gradbincih sploh ne govorim?Kako so ti ljudje pridobili državljanstvo in službo?

    • matermila 16:32 19.avgust 2017.

      Nadaljevanje:Pogoj za pridobitev državljanstva je znanje slovenskega jezika,pa velika večina nima pojma,ali pa noče.O takih stvareh bi morala teči debata,ne o dveh napisih v angleščini,ki ne škodijo nikomur,ampak samo koristijo tistim,ki so jih postavili tja.Inšpekcijske služe pač delajo tisto,kar je ...prikaži več lažje in bolj donosno.

  • Senior 10:59 21.avgust 2017.

    Živimo v Butalah in zato nas ne sme nič presenetiti!

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.