Slovenija
1771 ogledov

Neplačevanje preživnine: "Preostane mi le še, da ga kazensko ovadim"

Komentarjev 17
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • antitrust 17:50 17.oktober 2016.

    Zakonsko bi moralo biti določeno, da vsakemu otroku takoj po rojstvu naredijo test očetovstva. Verjamem, da bi bilo s tem marsikaj marsikomu prihranjeno. Predvsem moškim....Obenem pa, če bi bila krivda za ločitev na strani ženske maksimalno polovična preživnina.

  • Božidar Dinič 09:24 17.oktober 2016.

    ko gre otrok ali dva konc tedna očetu ki ima to pravico in joka ga otrka vprašata ja oče kaj je narobe zakaj si žalosten jim leta hinavsko pokaže odloćbo policije o izvršbi in še kaj in se ptički brez ...prikaži večki brez gnezda kislo stiskajo in oče ha ha ha glava razpadle družinice naroči grande pico red bul butl itd sram vas bodi vse skupaj

  • Gigiiinjo 10:42 17.oktober 2016.

    to ni res. v primeru pa da se njemu kaj zgodi nimate vi nič stroškov če se odpoveste stvarem napisanih v oporoki.

  • Majazmaja 10:30 17.oktober 2016.

    Moj oče kljub dobri plači nikoli ni plačeval preživnine, je pa vestno podpiral novo brezposelno partnerko (ni hotela delati!), njenega brezdelnega sina in hči, ki je bila študentka tako kot midve s sestro. Totalno so zapufani. Denarja jim nočeva posojati, ...prikaži več vendar nama vsakič pove, da če česa ne bo zmogel plačevati, bova pač morali po zakonu plačevati midve. Ne samo zanj, pač pa tudi za njegovo partnerko.

  • Božidar Dinič 10:29 17.oktober 2016.

    kdor ve zakaj se gre nerabi tistega kar vi pravite za otroke se gre ne za pravopisne napake al kak vi praviste g kojak lošem k i dlaka smeta lp pozdrav birokratek

  • jakec1575 19:26 17.oktober 2016.

    Sodnica ukrepa brez da bi vam dala moznost predociti racune?? To pa tezko verjamem. Če pa se je zgodilo, pa je zrelo za disciplinsko in razveljavitev postopka. nekaj v tej zgodbi ne štima. Niste hodili na obravnave?

  • vojc 12:06 17.oktober 2016.

    še en pogled z očetove strani...vedno sem plačeval, k sreči preko banke, da sem imel potrdila... hči je dvakrat ponavljala četrti letnik srednje trgovske šole...med počitnicami ni šla delat, se bo učila za popravce... na popravce ni hodila, se ...prikaži več ji ni dalo... nekako se ji je uspelo pri dvajsetih letih še tretjič vpisati v četrti letnik, kao neka pedagoška pogodba... in takoj na sodišče za preživnino... in reče, da že eno leto ne plačujem... in gospa sodnica ji vse verjame, mi blokira račune pri dveh bankah in ji z obeh nakaže preživnino za NAZAJ in še za pol leta naprej, čeprav ima pedagoško pogodbo le do konca šolskega leta...poberejo denar do NULE, ne pustijo niti za kruh... imam 8 dni za pritožbo, a denar je že šel dalje z obeh bank.... se pritožim, priložim bančne izpiske, napišem, da so mi pobrali denar z dveh bank... nobenega odgovora... trikrat pišem za urgenco, še vedno ni odgovora v petih mesecih....

  • mucek4 08:14 17.oktober 2016.

    Za otrkoke gre... Potem je tri leta trajalo, da sem dobila odločbo od preživninskega sklada.

  • Johnny13a 08:18 17.oktober 2016.

    Gospa nekaj meša hruške in jabolke... Od sklada se dobi odločbo v roku 1,5 meseca od izpolnjenih pogojev, to pa je pravnomočni sklep o izvršbi (kar traja od 30dni-45dni).

  • KOJAK 10:01 17.oktober 2016.

    Daj se prosim malo potrudi in uporabljaj pike, vejice in velike začetnice, da bomo lahko normalno prebrali, kar si želel povedati.

  • Zmago 12:32 17.oktober 2016.

    Enkrat je ena izjavila: "Jaz pa sem vedla, kateremu moram podržati, pa mi redno plačuje preživnino,....... "

  • Zmago 12:33 17.oktober 2016.

    Ajde bre Diniću, piši ti u ..............cirilici !

  • Božidar Dinič 13:59 17.oktober 2016.

    čista jeba

  • kapibara 14:00 17.oktober 2016.

    eNA...?? KARA JE TO BLA.. !! ??

  • blayo 15:02 17.oktober 2016.

    124. člen ZZDR:(2) Polnoletni otrok ni dolžan preživljati tistega od staršev, ki iz neopravičenih razlogov ni izpolnjeval preživninskih obveznosti do njega.

  • macola 17:56 17.oktober 2016.

    Vse samo očetje?!....Iz lastnih izkušenj: TUDI MAME SO NEPLAČNICE PREŽIVNIN!

  • bolfy 05:09 18.oktober 2016.

    Ciao,hvala Bogu nimam teh problemov, ampak če bi jih imela? kaj za vraga izsiljujete očete naj plačujejo preživnine?! enostavno jih razedinite in štorja je končana!!! Če nočejo plačevati za svoje otroke, tudi otrok ne rabijo imet!!! lp

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.