Slovenija
449 ogledov

Pokasirali pet tisočakov, po dveh letih pa zaprli podjetje

Komentarjev 14
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • erikkk 11:15 20.marec 2015.

    Ohhh tega je ogromno ... naj mal inšpekcije preverijo ... garantirano vsak treji če ne še opogosteje izkorišča tak nači ... zapre podjetje pa ga na novo odpre z drugim imenom

  • mph 12:27 20.marec 2015.

    Zato pa podpiram edino ZL, ki jih vidim edino sposobne takim prašičem stopit na tace.

  • 89943da6c76f273b8ff347bd3224d5d4e3bf388c 08:42 20.marec 2015.

    Najprej res dajo 5000 EUR subvencije, potem pa pokasirajo vsaj polovico tega zneska nazaj s prispevki. Za državo je še vedno bolj ugodno, kot 2 leti plačevati socialno podporo. Če jih res 40% preživi na prostem trgu, potem je to ...prikaži več fantastičen rezultat.

  • e3a270401251128a99dad64d634a7bfcbc51c7a5 09:48 20.marec 2015.

    Ma kje polovico. VSE! Najnižji prispevki, ki so mogoči pri s.p. so trenutno 330 eur na mesec, malo pred tem 320 in še pred letom 299 eur. Zdaj pa računaj, da je potrebno imet odprt s.p. 2 leti in ta ...prikaži več čas plačevati prispevke, se teh 5000 eur takoj povrne državi. S tem, da ne pozabit, da to sploh niti ne prispeva država ampak da 85% EU in samo 15% država!! Na koncu pa v vsakem primeru vse pokasira država.

  • mph 10:46 20.marec 2015.

    Ti prisiljeni s.p. so pravi zločin proti delavcem, ker jih v to potlačijo delodajalci, sicer ne dobijo službe. Za vodit s.p. pa nekdo rabi kot prvo tržno nišo in mora imeti žilico za to. In ker potem posli nikakor ne ...prikaži več grejo, pravzaprav mnogi nimajo druge kot zapret, ne gre po večini po mojem za planirane zlorabe. S.p. so danes nova oblika kapitalističnega suženjstva, ki bi jo bilo potrebno preganjati z vsemi sredstvi.

  • tecumseh_1975 10:47 20.marec 2015.

    kateri kreteni pišete take članke? Pa ne da bi zagovarjal zavod za zaposlovanje, ampak priporočal pa bi vseeno malo zdrave pameti in kalkulator preden napišete tak pompozen naslov. Verjetno nekdo ki je s tem da je odprl s.p. za dve ...prikaži večve leti kvazi rešil svojo brezposelnost in ni imel nevem kakšnih poslovnih načrtov je komaj čakal da mineta ti 2 leti da bo lahko zaprl, kajti 2 dve leti sta ga po minimlani postavki stali malo manj kot 8000€ samo v prispevkih ki jih je plačal državi.

  • Gaber 12:15 20.marec 2015.

    Nikjer ne piše da gre pretežno za evropska sredstva, ki jih država pokasira preko prispevkov...

  • tecumseh_1975 14:17 20.marec 2015.

    prosim te no... ZL. Vseeno bi morali gledati naprej in ne nazaj.

  • Avatar čavez
    čavez 20:50 20.marec 2015.

    Od leta 2009 imam preplačan davek, danes smo 2015 pa dakarji še niso zmislili kako bi mi ta denar ukradli, vrnit ga pa nočejo.

  • Ivo 11:58 20.marec 2015.

    Kaj pa danes. Danes dobi nekdo, ki se samozaposli popustek pri prispevkih, ki so še vedno skoraj 300 evrov. Kljub začetnim stroškom odprtja ni to nikakršno spodbujanje gospodarstva, ki ga zahteva EU.

  • ode 18:32 24.november 2016.

    Verjetno samo formalno so zaposlovali tudi dodatne delavce - ustvarili so kar 2.690 delovnih mestSeveda, zaposlovali so samo tiste in takšne z zavoda, za katere so dobili po 5 tisoč evrov.

  • alinka 11:47 20.marec 2015.

    Jaz sem l. 2011 po diplomi n po enem letu porodniške dobila službo v svojem poklicu...grem na razgovor tik pred sklenitvijo pogodbe in ko sva bila z delodajalcem že skoraj vse zmenjena mi reče...ja, pa dobro bi bilo da bi ...prikaži več odprla svoj s.p. ali pa da bi delala preko kakega drugega s.p.-ja. Najprej sem bila šokirana ker je bilo v oglasu navedeno delo za nedoločen čas, potem sem pa samo rekla OK se bom pozanimala in seveda sem nato res odprla s.p, saj mi je delodajalec vse skupaj predstavil super oh in sploh, da dobim še subvencijo...skratka...če bi delala tako kot sva se dogovorila bi bilo vse ok, tako pasem delala od marca do julija, nato dva meseca zame ni bilo dela, potem od septembra do januarja, nakar sem bila spet dva meseca doma. Da ne govorim da sem velikokrat prišla v službo in mi je šef že na vratih rekel, da zame pa danes ni dela, včasih sem prišla delat za eno uro, tri ure...Torej 4 mesece na leto sem plačevala računovodstvo in prispevke brez da bi zaslužila en sam cent in čak

  • tecumseh_1975 12:25 20.marec 2015.

    pa si vseeno hodila še naprej k njemu? iz osebne izkušnje vem kakšna jeba je ko nimaš sredstev in ješ mačjo hrano iz konzerve, ampak malo samospoštovanja pa se moramo slovenci tudi naučiti. Naj ti bo to šola ... če ...prikaži veče ti model pogojuje zaposlitev z odprtjem sp-ja... obrni se in pojdi. tako hitro kot le gre. Take zgodbe nimajo srečnega konca nikoli. Pa upam da boš kmalui našla kaj primernega...

  • dragec 18:35 20.marec 2015.

    SP je ena velika potegavščina, posebej pa tisti, ki bi radi zaposlili in od države sprejeli po osebi 4500 EUR, ter ljudi odpustili in tako-začaran krog

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.