Slovenija
2648 ogledov

Protestni shod gasilcev: "Glavo v ogenj tiščimo, da od vlade le brco v rit dobimo"

Komentarjev 6
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Leon
    Leon 12:51 05.oktober 2017.

    "Kjer gori, tam smo mi, kjer se krade, tam ste vi"...........Podpora gasilcem ,reševalcem in vsem tistim ,ki nesebično pomagajo drugim ob tem pa izpostavljajo svoja življenja .

    • jakec1575 14:13 05.oktober 2017.

      nihce pa ne vprasa kako so nastali placni razredi. En okvir je bil, potem pa samo moc sindikata. večji ko je bil, vec so si lahko skozi sistematizacijo nabili gor. pa nihce me ne bo preprical, da je sistem posten. ...prikaži več v nekaterih poklicih zacnejo s 40 placnim, v nekaterih pa sele doktor znanosti zacne v 40. In gasilski poklic je vsaj tako zahteven kot policijski. poln rizikov. ti ljudje si zasluzijo najmanj izenacitev. Koprivnikarja spostujem, ampak naj za 3 dni oblece gasilsko opremo pa gre na AC

    • jakec1575 14:16 05.oktober 2017.

      pucat, pa kak velik pozar gasiti. sem preprican da bo spremenil mnenje. odnosi znotraj placnega sistema so neposteni. Ce hocete tudi po zahtevnosti studija. Nekateri so veliko tezji od drugih pa se to ne odraza pri placnih razredih. ce sem ...prikaži več grd, kako lahko enacite nekoga s pedagosko diplomo z nekom s tehnicno diplomo? Vemo, kje se gara vec? Pa smo na istem. Oceniti je treba zahtevnost dela in dolociti placni razred. Virant je vse natehnil na polno.

  • max 13:09 05.oktober 2017.

    Nisem gasilec, ampak sem se jim vseeno pridružil na protestu. Kje ste bili pa ostali, razčlovečeni in potlačeni. Verjetno v službi za 500eur.

  • maresem 13:25 05.oktober 2017.

    katička, bolje, da se ti premisliš ali pa odstopiš... gasilce rabimo, takih voluharjev, kot ste zdaj na vladi, pa zagotovo ne.

  • igorgeus 13:22 05.oktober 2017.

    Simeselna bi bila sprememba plačnega sistema. Jasno, da če imaš samo razrede, da se cel sistem poruši, če enega spremeniš. Zato bi morali imet sistem po razredih samo za osnovno plačo, vse ostalo bi bili dodatki glede na delovno mesto. ...prikaži več Npr. nevarnost, izmensko delo, posebno odgovornost, nočno delo, nedeljsko delo... itd. Bi lažje manevrirali.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.