Slovenija
146 ogledov

S povprečno plačo dobite toliko kruha

Komentarjev 12
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Ferluci 09:21 30.april 2016.

    Brezvezna statistika. Danes je bel kruh cenejši od črnega!

  • Dragan Marina Mudrinic 12:29 30.april 2016.

    To pomen da je takrat bil črn kruh en cent ,-,danes pa 2 evrića - PA NE NAS ZAVAJAT , da je bla colinga tako majhna , ker sem si leta 91 z colingo lahko kupil več kot 800 nemških ...prikaži več takratnih mark - ki so ble neki vredne

  • Avatar atojeto
    atojeto 12:47 30.april 2016.

    Kdo je delal to primerjavo? Očitno je zelo brcnil v temo ali pa nas hoče prepričati, kako se nam danes cedita med in mleko. Mogoče so iz leta 1991 vzeli povprečni dohodek na prebivalca, za leto 2015 pa na zaposlenega. ...prikaži več. Drugič koliko zaposlenih ima v Sloveniji plačo 1035€. Razlike v plačah so včasih bile precej manjše. Statistika je ena velika k..... . Naj mi povejo koliko kg kruha si je leta 91 lahko kupil direktor in koliko si ga lahko kupi danes.

  • blayo 15:53 30.april 2016.

    Odklopi se od interneta in nehaj jamrati po forumih pa bo več ostalo za kruh...

  • blayo 15:56 30.april 2016.

    Prijavi se na razpis za direktorja...

  • blayo 15:58 30.april 2016.

    91. je večina kupovala črnega in sanjala o belem, danes večina kupuje belega in sanja o črnem. V čem je razlika?

  • zkvazdjkrregistracijozahtevate 17:42 30.april 2016.

    Sinonim za hrano in preživetje je črn kruh ne pa bel ki je napol umeten.

  • blueone 21:13 30.april 2016.

    Tole sem našel, je izpred slabih treh let, vendar verjetno sedaj ni dosti drugače http://www.24ur.com/dve-tretjini-prejema-podpovprecno-placo.html

  • Ferluci 21:15 30.april 2016.

    Pomembnejša je cena moke, ne kruha. Leta 91 je bil črn kruh mnogo cenejši od belega, zaradi subvencioniranja. Kupovali so ga celo kmetje za krmljenje živali, saj je bil cenejši od žita ali koruze.

  • blueone 16:58 30.april 2016.

    Kakšno zavajujoče poročanje, nikjer ni napisano, da je bila inflacija od leta 1995 do leta 2016 skoraj 50 %, primerjava je narejena samo za kruh in ne za ostale dobrine in še to, da sedaj peščica prebivalstva, ki ima nadpovprečne ...prikaži več plače, izniči večino, da potem pride taka povprečna plača, saj se srednji sloj niža in niža, prav zanima me koliko delovnega prebivalstva v Sloveniji dobi povprečno plačo? To bi bil boljši pokazatelj trenutnega stanja

  • rinat51 13:45 30.april 2016.

    Pred 8 leti je bila moja plača 590€ bruto ,še danes je taka,statistiki koliko kruha si lahko kupim,malo ko poravnam mesečne obveznosti

  • slajan 16:35 30.april 2016.

    Torej danes lahko pojemo 150 kg kruha več za eno plačo kot leta 91. Kaj pa ostalo: stroški za odvoz smeti, mobitele, dohodnina, davki....\s\sTorej danes lahko pojemo mesečno 150 kg več kruha kot leta 91, ko nismo poznali stroškov ...prikaži več za odvoz smeti, mobitele, interneta, dohodnine, komunalnih prispevkov, kanalščin, nadomestil za uporabo goznih poti (velja za lastnike gozdov) itd. Da ne omenjam trošarin, RTV prispevkov in podobnih novejših patentov slovenske elite

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.