Avto
111189 ogledov

Slovenija uvaja nov način plačevanja avtocest

Komentarjev 25
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • Avatar Garancija
    Garancija 09:44 30.december 2023.

    Cestnina se bi morala plačevati po uporabi,kot je bil včasih ABC,seveda to ne bo nikoli,ker bogatuni, ki imajo vikende na morju,pač tega nočejo.S tem bi se tudi zmanjšal promet,kar bi bilo dobrodošlo za okolje,a ne ta zeleni.

    • vzev 10:26 30.december 2023.

      S tem nebi nič pomanjšali promet, temveč bi bolj zabasali regionalne ceste. Imeli več nesreč... Tako kot imamo urejeno sedaj je najboljše. Še vedno ja za skoraj vse precej ceneje kot je bilo v času pred vinjetami.

  • leonardo 07:02 30.december 2023.

    In kdaj bo Dars uvedel dnevne karte za cestnino? Če se pelješ samo nekajkrat na leto po avtocestah ti kar drago sežejo v žep?

    • vzev 08:33 30.december 2023.

      Tudi če se pelješ samo nekajkrat na leto je vinjeta precej ceneje, kot je bila včasih cestnina. Samo za eno potem iz MB v Koper in nazaj, pa že imaš skoraj polovico letne vinjete plačane.

    • vzev 08:45 30.december 2023.

      *mesečne

    • vzev 08:46 30.december 2023.

      Oziroma kupiš tedensko vinjeto in si še vedno na cenejšem, kot prej za eno pot.

    • leonardo 11:04 30.december 2023.

      Recimo, da grem enkrat iz Kranja do Ljubljane moram plačati 16 evrov za tedensko? Kje sem tu profitiral?

    • vzev 11:17 30.december 2023.

      Prej si plačal v eno smer približno 5 €. Pa še malce upoštevaj kako se je vse podražilo.

    • leonardo 13:11 30.december 2023.

      Torej, prej v obe smeri 10 evrov, sedaj 16. Kje pa je tu profit, kot temu praviš? Prosim ne flancaj mi pameti!

    • Avatar Leon
      Leon 13:19 30.december 2023.

      Dnevna vinjeta po vzoru Avstrije je cenovno nesorazmerna z 10 dnevno ..,.8,60€ -11,50€ ?

    • vzev 14:21 30.december 2023.

      sem ti napisal. Upoštevaj koliko se je vse skupaj podražilo. Si res prepričan, da bi se še vedno peljal samo za 10 € v Koper in nazaj? Prva vinjeta je bila 55€. Samo vinjeta se je že podražila za več kot polovico.

    • Avatar torolino
      torolino 17:33 30.december 2023.

      Taki loji, ki gredo 1x na leto na avtocesto se tam tudi ne znajo obnašati. Naj bodo doma in gledajo 3p LJ.

    • leonardo 07:45 31.december 2023.

      toro, ne bodi domišljav. Že po tvojem komentarju se vidi kakšen korenjak si. Na jeziku!

    • Avatar torolino
      torolino 08:35 31.december 2023.

      Favšija vas muči, da nekdo, ki je vsak dan na AC kakor, da nekaj profitira. Se pa vprašaj koliko pustimo davka pri plačanih večjih količinah goriva. Mogoče vas moti čas, ki ga zabijemo v avtu, ko se moramo voziti daleč ...prikaži večč v službo. E moji mestjančki, ki imate vse pri riti, podarjeno vso infrastrukturo, pridite malo na deželo, da boste za bagatelo in lep razgled ohranjali krajino.

  • Primorec 13:05 30.december 2023.

    Za avtomobile ABC kot je bilo. Mislim, da je to običajna kraja sedaj, saj ta vinjeta je čisto navadni abonma ali članarina v klubu. Ti ki odločajo, so takkuni in politiki. kateri zelo pogosto rabijo avtocesto in to z velikimi ...prikaži več avtomobili. Starejši par z Cliom plača enako kot direktor Darsa ali politiki z avtomobili. kjer samo pnevmatike stanejo kot star Clio. Lepo in pošteno barabe in mafijci. Kaj bi napisali se za zeleno okolje?

    • Avatar Leon
      Leon 13:21 30.december 2023.

      ABC so ukinili prav iz razloga ,ki ga omenjaš ...Bogati postanejo še bogatejši .

    • vzev 14:24 30.december 2023.

      Če se starejši par s Cliom ne želi peljati po avtocesti, se ne rabi. Če želi plača tistih 16€. Kako pa je pravično, da sem prisiljen v plačevanje RTV prispevka? Pa niti enkrat ne gledam RTV. Zakaj sem prisiljen v ...prikaži več plačevanje zdravstvena prispevka enako, kot nekdo ki gre k zdravniku za vsak prehlad, jaz pa se sploh ne spomnim kdaj sem bil nazadnje.

    • vzev 14:27 30.december 2023.

      Vinjete so koristne za vse, ki se vozijo z avti. Zaradi njih imajo tudi bolj prazne regionalne ceste. Bolj varne ceste in manjšo gnečo. Samo poglej si razliko v številu mrtvih, po uvedbi vinjet.

    • Avatar Leon
      Leon 14:33 30.december 2023.

      Očitno nekateri ne razumejo razlike med DARS in RTVS ! To so kletarji iz Trstenjakove .

    • vzev 15:50 30.december 2023.

      Mislim, da je vsem jasna ogromna razlika med DARS in RTV. Vinjete nisem prisiljen kupiti, če se odločim da avtoceste ne bom več uporabljal. RTV prispevek sem pa prisiljen plačevati, tudi če ne uporabljam RTV storitev in od njih nimam čisto nič.

    • jernej40 21:38 30.december 2023.

      Clio plača cestnino pri registraciji 70€ tisti z velikim pa 500€.

    • Avatar Leon
      Leon 08:12 31.december 2023.

      RTVS prispevek ne plačaš,če dokažeš da ne uporabljaš radia in tv.

    • vzev 10:06 31.december 2023.

      Leon, te ne drži. Če že imaš mobitel in internet, si dolžan plačevati RTV prispevek. V glavnem totalna bedarija, da se sili v nekaj kar ne uporabljaš.

  • AMEX_No_Thanks 15:59 30.december 2023.

    Nisem vedel, da imamo avtoceste v Sloveniji, ker kjer se vozim je enopasovna cesta, velikokrat z omejitvijo 5km/h. Od Logatca do Ljubljane popoldne potrebuješ tri ure in to naj bi plačevali. Reševalni pas pa je očitno za arbajterje s tujimi ...prikaži več registrskimi tablicami, ki se vračajo in očitno mislijo, da smo jim naredili prostor, da se lahko lepo pelje v svojo jugojebino.

  • Zoran Vules 16:17 31.december 2023.

    Lopovščina itak. Plačevati bi morali kot nekdaj po prevožene km. V Avstriji ki ima 3 × več avtocest in tunelov stane 10 dnevna 10 eur. Tudi za kombije. Pri na 7 dnevna za kombije preko 30 eor.

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.