Slovenija
49969 ogledov

Sosedje prenavljajo stanovanje ob vseh mogočih urah, kaj storiti?

Komentarjev 27
Popularni
  • Popularni
  • Najstarejši
  • Najnovejši
Pokaži odgovore
  • d71195e463e431a53c518a5541d00c8eb5babfd3 23:00 14.junij 2023.

    Kaj naj pa jaz rečem ko ma soseda 2 nora psa in cele dneve neki rije po vrtu in se dere na tista cucka?

  • alen04 06:21 15.junij 2023.

    Reklama za zavarovalnico. Sicer je res, da vsaka občina po svoje to ureja. Pri nas, Litija, lahko ob vikendih hrupna dela izvajamo samo nosilci kmetijskih dejavnosti. Košnja, žaganje...se pa kolikor je mogoče, ta dela opravijo do sobote.

  • alen04 10:55 15.junij 2023.

    Najbolj me pa razpizdi, ko se betonarji k nam na vas preselijo in ugotovijo; tukaj pa smrdi po gnojnici, pa petelin je že ob 4 začel s kikirikanjem, a ta misli v nedeljo okoli 7 kositi???? Nihče od teh "junakov" ...prikaži več sploh ne pomisli, da je nam ja nam na selu, vasi bogu za nogu, to življenje dano od rojstva in nam je zelo pri srcu, predvsem pa ga ne bomo spreminjali zaradi nekaj prišlekov. U pametni pa so...to moraš doživeti, da verjameš.

  • Avatar Suli
    Suli 06:43 15.junij 2023.

    Ne glede na reklamo vikendaši se sproščajo s kosilnicami in nam parajo živce še takrat ko imamo kakšen prost dan🥺 in to naj bi bil aktiven vikend v naravi🤔

    • Kondor 14:58 15.junij 2023.

      Lepo žar zakuri pa si cvri čevapčiče, da se mu bodo sline cedile.

  • Svobodnež 20:09 14.junij 2023.

    A se vam ne zdi, da je to prikrito oglaševanje zavarovalnice ARAG??? Kje pa je oznaka članka, da je to oglas?

    • oneh 21:12 14.junij 2023.

      Ni prikrito ampak je direktno. Poleg tega pa je še zavajojoče in škodljivo. Le kako lahko nekoga tožiš za nekaj kar noben zakon ne prepoveduje. In košnje trave v nedeljo ali povzročanja hrupa fizični osebi v nedeljo nič ne prepoveduje. ...prikaži več Še več- država bi naj bila ločena od cerkve. Če je temu tako, zakaj bi naj bila nedelja drugačen dan v tednu, kot vsak drug? Ker je temu tako, pa še imamo svobodo in levaki plešete.

    • blayo 00:43 15.junij 2023.

      oneh, lepo ti piše, da je zadeva v pristojnosti občin. Torej občinski odlok lahko to reši. A si sploh prebral članek? Zgleda da ne.

    • pravičnik77 15:06 15.junij 2023.

      ja, če tak odlok obstaja (vevčinoma ne), če pa ne, pa lahko samo pomahaš z onetom po zraku

    • blayo 16:01 15.junij 2023.

      Jasno. Kot aktiven občan seveda lahko pripomoreš k temu, da bo tak odlok sprejet tudi v tvoji občini. Še vedno ne boš mogel tožiti soseda, boš pa zato lahko vsaj dosegel, da bo oglobljen.

    • pravičnik77 16:04 15.junij 2023.

      me ne moti če človek dela (hvala bogu), če pa brezciljno kruli in zganja bosanski cigu migu ) me pa moti, zato predloga z moje strani itak da ne bo.

  • Soljatar 10:16 15.junij 2023.

    eni so totalno neuvidevni do sosedov, takim je treba samo vrnit milo za drago, če ne gre drugače...sicer bi pa bilo potrebno zakonsko prepovedat povzročanje hrupa v nedeljo, pa še marsikaj drugega...nek red mora bit.

    • leonardo 11:29 15.junij 2023.

      Ja, pa tudi zvonenje ( ki se ga sliši v tri fare), ki zvoni ob nedeljah kar po štirikrat dopoldne in dvakrat popoldne za maše, da ne govorim o praznikih ( izkoristijo vsak možen dan za razbijanje po zvonovih). Moram ...prikaži več pa reči, da mene to niti ne moti ker sem odraščal ob njih. Prišleki (doseljeni k nam) pa se tega ne morejo in ne morejo navaditi. No ja, v sosednji fari se ga sliši ravno prav!Dalo bi se ga malo utišati.

    • ico8 12:00 15.junij 2023.

      Dokler se ne bo drl bradonja iz vrha raufnka, lahko zvonijo kolikor hocejo!!!

  • Koper 22:36 15.junij 2023.

    Nedelja je za večino ljudi edini dela prost dan.Košnja in vsa ostala hrupna in moteča dela bi morala biti denarno kaznovana.

  • Avatar NickMason
    NickMason 07:54 15.junij 2023.

    Na vasi se kosi vsevprek in kaj naj bi bilo narobe,se vsaj nekaj dogaja ,nekateri so v službah pa imajo v nedeljo čas da uredi svojo okolico in tako je prav,ko pa bi imel metrsko travo bi bil pa lenuh,nikdar prav.

    • alen04 10:53 15.junij 2023.

      Podpišem. Vsakodnevno smo odsotni uro vožnje. Ko domov pridem se preoblečem in akcija. kar ne utegnem opraviti čez teden, pade na vikend. In ja, kosa, pa motorka in freza niso tihi, so hrupni. Lepo bi bilo, ko bi tej, ki ...prikaži več so tako glasni kakšen dan prišli do mene in poprijeli za koso, žago in frezo. prej bi bilo narejeno. Manj hrupa seveda.

    • Avatar NickMason
      NickMason 11:46 15.junij 2023.

      pa še družili bi se in kak pir spili

    • alen04 13:59 15.junij 2023.

      Prav imaš. Žalostno je oz. nas tu rojene in živeče prizadene tako obnašanje. Pokličejo in pišejo, sklicujejo se na ne vem kaj in koga, nihče od njih ne pride do vrat in vpraša ali bi danes morda kako roko rabil. ...prikaži več In ja piva, žar... obvezno.

  • pravičnik77 15:02 15.junij 2023.

    Zakaj članek ni označen zkoz oglasnosporočilo za zavarovanje Arag? ker dvomim da je bila tožba na sodišče za kar ni podlage v zakonu ne kot kaznivo dejanje ne kot prekršek? Članek je NATEG

  • Avatar Firefly
    Firefly 17:26 15.junij 2023.

    sam zmeraj kosim in obrezujem živo mejo ob 8h na nedeljo ker takrat grejo sosedi k maši, takrat dam titovko z rdečo zvezdo na glavo, na tubi pa veselo odmeva na ves glas hej brigade...........

  • Avatar Ajda Virant
    ajda0 17:50 15.junij 2023.

    To je bila ena od prijetnih izkusenj v Svici. Kosnja trave je zakonsko dolocena in omejena casovno, tako po dnevu kot casu. Vse je lepo urejeno med prijaznimi sosedi, ki poznajo red in mir v ulici. Enako veljajo predpisi tudi ...prikaži več za lajez pesov. Tri prijave so dovolj.

  • Plavi-mil 21:49 14.junij 2023.

    Vi ste pa ene jokice seraste scrkljane, taki ljudje mi gredo na bruhanje.

    • Soljatar 10:18 15.junij 2023.

      pol pejt pa na Blakan žvet al pa h ciganom, tam se lahko dela vse kar komu paše...

  • Komentirajte

    Za oddajo komentarja se morate registrirati. Nimate uporabniškega računa? Registracija je hitra in enostavna, registrirajte se in vključite v debato.